Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, wybudowałem altankę z piecem typu "angielka" + grillem oraz miejscem na piec chlebowy/pizzy. Chętnie podpowiem jeżeli ktoś z was będzie zainteresowany budową podobnej. Odsyłam do galerii z każdego etapu budowy: https://flic.kr/s/aHsmCxEsxp . Altankę budowałem przy pomocy lokalnego murarza nie mając zielonego pojęcia o budowlance (on zresztą też majstrem nie był) więc ekspertów proszę z góry o wyluzowanie :) Pomocy murarza potrzebowałem do wykonania wylewki, prac murarskich (cegła, płytki, fugowanie) + dekarz do postawienia samej konstrukcji dachu. Wszelkiego typu prace montażowe, projektowe, niektóre wykończeniowe oraz pokrycie dachu + wylewki blatów + elektryka + wod-kan wykonywałem we własnym zakresie. Do prac ziemnych również potrzebowałem częściowo sprzętu. Budowę rozłożyłem na prawie 7 miesięcy (etapami).

#budownictwo #ogrod #wiosna #grill #projektowanie #zrobtosam #altanka #domek #architektura #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_P0CVOfUJXOxQzY5boh2q0jZ1qsk6GXAc.jpg
  • 64
@kratekk wszystko spoko, ale jak już budowałeś całą altanę to nie chciałeś mieć opcji do grillowania dla więcej niż 3-4 osób?
Ja bym chyba na wędzarkę też się skusił mając tyle miejsca.
@kratekk: ogarniałeś temat od strony prawnej czy wybudowałeś i już? Chciałem się przymierzyć w przyszłości do czegoś takiego i rozbiłem się o przepisy, a póki co i tak jeszcze nie czas na wizytę do urzędu żeby dopytać... Generalnie tak jak to stoi to jest już chyba "trwale związane z gruntem", a więc wymaga pozwolenia na budowę?
@kratekk: wow, jak na amatora to nawet spoko dach wyszedł chociaż na jednym zdjęciu naroże tak docięte że mam wątpliwości co do szczelności ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i mogłeś w sumie zaoszczędzić deskująć zwykłą dechą impregnowaną, a nie szalówką. Malowanie więźby też nie jest konieczne ale to już grosze przy takiej altanie. Tak czy siak fajny efekt!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ryhu tak dopytywałem. W moim regionie nie potrzeba zgłoszeń. Altanki można stawiać byle nie robić z tego garażu :)

@kratekk: kek, od kiedy to prawo budowlane zależy od rejonu? Do 35m2 po prostu nie musisz mieć pozwolenia ani zgłoszenia (kiedyś było ostrzej, ale złagodzili tu przepisy)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kratekk: to jak z olejem pierwszego tłoczenia, wszystkie są z pierwszego tłoczenia, ale jeden wpadł na pomysł, żeby się tym pochwalić (zresztą ta zagrywka wcale nie jest nowa)