Wpis z mikrobloga

Wybrałem bardziej przecenione, ciekawe pozycje z promocji wielkanocnej ebookpoint.pl. Zakresy cenowe tym razem to: 6,90 PLN, 9,90 PLN, 14,90 PLN, 19,90 PLN oraz 29,90 PLN, a obniżki od skromnych 17 do 75%:

http://cyfranek.booklikes.com/post/1873508/wpadnij-poczytac-kiermasz-wielkanocny-ksiegarni-ebookpoint

#cyfranek #czytajzwykopem #czytniki #ksiazki #audiobook #konkurs #pocketbook
Pobierz Cyfranek - Wybrałem bardziej przecenione, ciekawe pozycje z promocji wielkanocnej ebo...
źródło: comment_guy6a1GrpzSN75qJaBrtO44slJ8mdVgZ.jpg
  • 8
@Lorenzo_von_Matterhorn: Nie mam prostej odpowiedzi. Wiele osób twierdzi, że e-booki to wciąż margines, w który trudno się zaangażować. Sporo być może tego przyczyn. Z jednej strony wiele osób wciąż woli wąchać papier, a z drugiej piracenie wersji elektronicznych jest dość łatwe i powszechne.
Rozmawiałem ostatnio z pewną autorką książek, którą zapytałem, dlaczego nie ma dalszych części jej serii w wersji e-bookowej. Odparła, że zwyczajnie się nie sprzedawały. O ile papier jako
@Cyfranek: bo jak się ma sprzedawać, skoro często jest drożej? A do ebooka potrzeba czytnika... Który też nie jest wieczny i swoje kosztuje. Teraz weź dodaj do każdego ebooka cenę czytnika podzieloną przez liczbę książek, które realnie na nim przeczytasz. I co? Wychodzi aż tak tanio?
Ponadto opracowanie ebooka nie jest jakieś kosztowne, bo przecież drukarnia ma wszystko w cyfrze. Już nikt fontów nie układa ( ͡° ͜ʖ ͡
@Lorenzo_von_Matterhorn: Masz rację, ale wydawcy widzą to inaczej niestety.

Wydawcy twierdzą, że e-book powinien zawierać w cenie te same koszty co papier (tłumaczenie, tantiemy, korekta), a nawet więcej! Bo trzeba utrzymać serwery, zapłacić za konwersję i korektę skonwertowanego formatu (EPUB to przecież inny format niż w drukarni). Teraz nagle się okazuje, że druk papieru, marża księgarska, transport i składowanie u hurtowników to są jakieś pomijalne koszta :(

A może po prostu
Teraz nagle się okazuje, że druk papieru, marża księgarska, transport i składowanie u hurtowników to są jakieś pomijalne koszta :(


@Cyfranek: bzdura, przecież to większość kosztów xD

A może po prostu widzą, że tacy jak ja, co od momentu przeczytania pierwszego e-booka na palmtopie, nie wrócą do papieru i tak kupią wersję elektroniczną, nawet jak drożej?


@Cyfranek: ja myślę, że chodzi o to, że polak zapłaci ( ͡° ͜