Wpis z mikrobloga

@MarcinDerk: ja dzisiaj byłem w szkole na 3 lekcjach bo dyrektor nie strajkuje, siedziałem sam w klasie a on i wszyscy inni nauczyciele siedzieli w pokoju i rozmawiali co robią z maturami więc nie srajcie tak
  • Odpowiedz
@cienki137: XDDD czekam na protest służby więziennej i wypuszczenie więźniów na wolność, bo kurde, muszą czymś na siebie zwrócić uwagę

ten protest w obecnej formie jedynie nauczycielom zaszkodzi :)
  • Odpowiedz
@ksiadze: dokładnie, będą tylko jakieś pojedyncze przypadki gdzie rzeczywiście nauczyciele nie dopuszcza uczniów do matury. Zdecydowana przeważająca większość normalnie podejdzie i normalnie napisze. Większość nauczycieli, wbrew temu co tutaj #!$%@?ą wykopki, to normalni ludzie a nie wredne #!$%@?.

@Quesedilla_dostojewski: na co mieli czekać? Uprzedzali wcześniej że taka może być sytuacja a rząd to olał ciepłym moczem. Były negocjacje na których rząd niczego więcej nie chciał zaproponować "albo przyjmujecie
  • Odpowiedz
@dawidczeta: gdzie są te pieniądze o których #!$%@?? Gdzie niby trzyma tę kasę PiS? Czy przypadkiem morawiecki nie mówił o tym że może podbija deficyt do 2 czy 3 procent? Czy to co wyżej pisałem na temat np. pomysłu dot OFE to nieprawda? Z tego co słyszałem rząd na swoja kiełbasę wyborczą przeniósł też 10mld ze służby zdrowia! Która już teraz jest tragicznie niedofinansowana.

ONI NIE MAJĄ KASY. Wbij to
  • Odpowiedz
@mokry_sen_polonisty: Ale #!$%@?. Jakby nie dostawali kompletnie nic, to mogliby sobie nie robić nic. A wypłaty dostają, wiedzieli jakie one będą idąc do tego zawodu. Przywileje wynikające z karty nauczyciela to chętnie się bierze i nawet się nie zająkną, a jak przychodzi od wypłaty, której byli świadomi, to wielkie oburzenie.
Jestem za podniesieniem pensji nauczycieli, ale w zamian za usunięcie tych #!$%@? przywilejów i wprowadzenie trybu pracy w oparciu o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@mokry_sen_polonisty:

Nie uwalili ich tylko nie zrobili absolutnie nic. Tak samo jak rząd od stycznia w sprawie rozmów. ( ͡º ͜ʖ͡º)


Robienie czegokolwiek w związku ze strajkiem nie wynika w żaden sposób z obowiązków rządu, natomiast obowiązkiem nauczyciela jest sklasyfikowanie ucznia.
  • Odpowiedz
@testinkow: wiedzieli? Wielu nauczycieli jak szło do tego zawodu miało zupełnie inne obiecane warunki niż ma teraz. Część zapisów z karty nauczyciela zostało #!$%@?, więc już im się warunki pracy zmienily.

Jak ty idziesz do pracy to przyjmujesz na klatę pierwsza stawkę czy idziesz pozniej po podwyżki?
  • Odpowiedz
@cienki137: Inne warunki? Z tego co kojarzę to nie było jakichś obniżek pensji nauczycieli.
Jeżeli wprowadzali niekorzystne warunki pracy dla nauczycieli trzeba było protestować wtedy, a nie teraz zobaczyli że każdy dostaje to i oni poszli strajkować, bo przecież ten rząd szasta publicznym pieniądzem na wszystkie strony.
Jeżeli nie dostaję podwyżki wtedy kiedy chcę, czekam na lepszy moment albo zmieniam pracę, a nie obrażam się i mówię że nie będę
  • Odpowiedz
@testinkow: były protesty nauczycieli wielokrotnie. Ostatni raz na taką skalę w 93 i wtedy też rząd miał na nauczycieli #!$%@?. Jednym z punktów zapalnych było teraz to, że rząd #!$%@? ile to ma kasy, rozdaje na lewo i prawo a nauczycielom gada że im to może rzucić tyle a tyle albo niech #!$%@? i nie ma dyskusji.

Widzisz, ty masz wybór, pójdziesz sobie do innej firmy. Do jakiej innej firmy
  • Odpowiedz
Przecież nauczyciele nic nie robią i ogólnie ich praca jest nic nie warta to nie pracują.


@mokry_sen_polonisty: W zasadzie gdyby nie to, że muszą podpisać ten pieprzony papierek to są niepotrzebni, ja się sam większości materiału nauczyłem.

Mam nadzieję, że rodzice wytoczą ZNP pozwy.
  • Odpowiedz
@cienki137: Są szkoły, które nie zatrudniają na nartę nauczyciela, tylko na normalną umowę o pracę. Zapraszam tam, pensje są wyższe ale niestety nie ma dupochronów i trzeba cokolwiek popracować. No ale gdzie tam nauczyciele się na to zgodzą. Jak można wymagać od nich pracy. To raz.
Dwa - to że ktoś wybrał zawód nauczyciela, znając plusy i minusy, nie obliguje społeczeństwa do wypłacania im teraz dodatkowych pieniędzy. W dupie mam
  • Odpowiedz