Wpis z mikrobloga

Hejka rowerowe świry.
Jestem laikiem w kwestii rowerów, jednak chcę kupić rower i mam problem bo się nie znam. Podobają mi się szerokie koła (czy opony? :D) takie jak w rowerach górskich. Ale chciałbym żeby kierownica nie byla az tak nisko jak w tychże rowerach. Jaki rower byście mi polecili? Albo w jaki sposob są oznaczane szerokie koła?
I czy można kupić jakiś taki rower szosowy i do niego dodać takie szerokie koła?

Potrzebuje kol 28"-29" i ramy jakiejs takiej duzej bo duzy jestem. Pewnie 22/23".
Pomozecie albo zaproponujecie coś ? :)

#rower #rowery
  • 8
I czy można kupić jakiś taki rower szosowy i do niego dodać takie szerokie koła?


@Ukochany: Tak, nazywa się to #gravel. Ja jeżdżę na Marin Four Corners, który jak na takie rowery ma właśnie wyjątkowo wysoko kierownicę o której wspomniałeś. Inne propozycje na pewno znajdziesz pod tagiem, bo dużo takich pytań ostatnio.
@Ukochany: Gravel to raczej pod oponki w okolicach 42mm więc jeśli chcesz grube laczki to prędzej jakiś monstercross.
Są rowery z wygodną pozycją do których można wsadzić nawet oponę semi-fat czy tam plus size, jak zwał tak zwał, w okolicach 2,8-3,0" - są to rowerki pod bikepacking po bezdrożach i może cię to zmartwić ale takie konstrukcje tanie nie są. Zobacz np Singular Gryphon. Spełnia założenia bo rama jest na tyle
Pobierz 2YT4U - @Ukochany: Gravel to raczej pod oponki w okolicach 42mm więc jeśli chcesz gru...
źródło: comment_4RMABJLLLfzaxwrBLBvs8dyuELJMAtHR.jpg
@Ukochany: Przez wysokość kierownicy rozumiem, jej położenie względem siodełka (jak mocno agresywna będzie pozycja)? W przypadku grawela czy przełaju będziesz jechał w jeszcze bardziej wyciągniętej pozycji niż w przypadku roweru MTB, także to chyba mija się z celem w twoim przypadku. Rower MTB będzie większy niż rower szosowy w rozmiarze ramy pod ten sam wzrost, jeśli mówimy o kołach 29" (mniejsze MTB to inny temat): https://www.youtube.com/watch?v=Hwovyku_lWo

Jeśli chodzi o szerokość opon,