Wpis z mikrobloga

@Prison_Break to jest po prostu straszne. Kiedy usłyszałam wiadomość, że jest ogień w katedrze Notre Dame myślałam, że to żart, albo jakiś mały wypadek typu palący się kosz na śmieci. Jednak gdy włączyłam wiadomości aż serce mnie zabolało.

Mieszkałam kilka miesięcy w Paryżu, często chodziłam na plac przed katedrą żeby ją szkicować. Ten budynek jest niesamowity i wydawał mi się wtedy taki ponadczasowy, monumentalny i niezniszczalny. A tu proszę, okazał się
  • Odpowiedz
Powiedziałbym że to kulturalno-historyczna tragedia


@Dzej_Kej:
A ja bym powiedział, że to jest współczesna indolencja techniczna.
XXI wiek, a te wioskowe głupki od BHP będą truć dupę o wszystko, tylko nie o zdrowy rozsądek.
0 doraźnego zabezpieczenia ppoż na wypadek remontów, 0 jak myślę jakiejkolwiek selekcji robotników szczebla 0 wykonujących prace, często brak nadzoru kogokolwiek z głową na karku - że tu się może zapalić, tu się rozlać,
  • Odpowiedz
Katolików dyskryminujo! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czekam na takie wpisy


@Janusz_Rekina: A ja czekałem na wpisy typu: no i dobrze, można zbudować parking w tym miejscu na co to komu- no i się doczekałem:
" widac, że nawet "buk" nie jest wszechmogący i nie potrafil powstrzymac pozaru swojej wielkiej swiatyni."
  • Odpowiedz
@bialezyciaznacza: Aaa, juz pamietam, ty jestem tym dzieciakiem, ktorego zaorałem ze dwa razy jak sugerował, że nie potępiam ataków, jeśli są skierowane na kościół czy coś takiego XD To potępiam jakby co, jeśli ktoś podpalił ten kościół to zrobił bardzo źle (mówię jeśli, bo póki co oficjalnych wyjaśnień nie znalazłem), jakbyś coś jeszcze potrzebował, to dawaj znać bo spieszę się do pracy XD
  • Odpowiedz
@Prison_Break: @KinderCzekolada: @nika_blue: Bez wątpienia była, jest i będzie, budowlą symboliczną i o ogromnej historycznej wartości i ten pożar to naprawdę wielka strata w znaczeniu kulturowym. Natomiast pisanie, że to jeden z najpiękniejszych kościołów na świecie czy nawet w Europie to jakaś paranoja... W moim przekonaniu Katedra w Pradze prezentuje się lepiej, a to, co możemy zobaczyć np. w Mediolanie czy Barcelonie to zupełnie inny świat.
  • Odpowiedz