Wpis z mikrobloga

@DziarskaKowalska:

To jest najbardziej wstrząsające wydarzenie jakie w tym roku się zdarzyło,


Wam się coś w główkach popsuło. Zamach w Nowej Zelandii, na całym świecie giną ludzie w wyniku idiotycznych sporów i wojen, np w Jemenie, a ty mówisz, ze spalenie się budowli sakralnej jest NAJBARDZIEJ wstrząsające? To trzeba nie mieć wstydu
  • Odpowiedz
@JulienSorel: To jest ciekawy problem od strony moralności, czy filozofii. Jak porównać śmierć kogoś zupełnie mi nieznanego z pożarem budynku-symbolu gdzie może byłem, a może miałem zamiar być. Dlaczego ktoś miałby się przejmować zupełnie go niedotykającą wojną w Jemenie bardziej niż pożarem w Paryżu?

Rozumiem, w jednym miejscu giną ludzie, w drugim nie, ale faktem jest, że ten pożar na wielu zrobił większe wrażenie, ergo jest bardziej wstrząsający (to nie
  • Odpowiedz
  • 47
byń najsłynniejszą katedrą na świecie

budowali cię 182 lata

przetrwaj całe Królestwo Francji

w tym kawałek wojny stuletniej i w #!$%@? wojen religijnych

przetrwaj Rewolucję Francuską, bo dobry ziomeczek wcisnął kit republikaninom, że twoje wyburzenie #!$%@?łoby pół dzielnicy

przetrwaj wszystkie inby Napoleona
  • Odpowiedz
@JulienSorel: Jakich bzdur - skąd wiesz co dla kogoś jest bardziej wstrząsające? Tutaj mamy bardzo znany, symboliczny budynek, na dodatek jego pożar można było oglądać na żywo, co na pewno też wpływa na odbiór sprawy (tak samo pewno z Nową Zelandią - inaczej odbiera się, jeśli na następny dzień przeczytało się informację, a inaczej jeśli śledziło informacje od pierwszych niepotwierdzonych, czy tym bardziej oglądało transmisję).

Katedrę odbudują, ale jakieś zabytkowe
  • Odpowiedz
@Jan_K: Nie zrozumiałeś co chciałem przekazać. Mnie chodzi o skalę niepotrzebnego patosu w wypowiedziach wykopków pod plusiki. Nagle się okazuje, ze BARDZO chcieli zobaczyć Notre Dame na własne oczy itd. Dla mnie (może to już kwestia osobnicza) nieporównywalne większa tragedia jest smierć człowieka niż pożar budowli mimo ze miała ogromne znaczenie historyczne i kulturowe. I dlatego podzieliłem się tym kontrastem, ze każdy ma #!$%@? w jakieś wojny i bezsensowna smierć
  • Odpowiedz
@Prison_Break: normalnie bym współczuł jednak znam ten #!$%@? naród i bywałem często w tym #!$%@? kraju także tym razem nie jest mi ich w ogóle żal i niech w ogóle się wszyscy spalą :(

Francja wyrządziła mi szkody na psychice
  • Odpowiedz