Wpis z mikrobloga

  • 2
Mirky lecę do chin za tydzień. Jak tam jest z internetem ? Mam Plush. Muszę wykopowac jakiś roaming czy coś ? Czy google tam działa normalnie ?

#chiny #canton #hongkong #azja #azjatki
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LZBNZ musisz kupić lokalną kartę i ja zarejestrować. Jedziesz bez przewodnika? Przewodnik powinien Ci ogarnąć ten temat, samemu to nie dasz rady, tym bardziej pierwszy raz. Ja byłem już z dziesięć i zawsze mam przewodnika
  • Odpowiedz
Ogólnie nie polecam map google w chinach bo nie wiem czy wiesz ale wszystkie ulice na nich są przesunięte i przez to są bezużyteczne. Lepsze są maps.me lub lokalne aplikacje.
  • Odpowiedz
@LZBNZ: za roaming zapłacisz wielokrotnie więcej niż zapłaciłbyś bezpośrednio u chińskiego operatora a wykupienie esima online to 15 minut roboty
  • Odpowiedz
Słyszałem ploty że w ogóle nie połącze się z googlem w Chinach. Ani poczta ani mapy. Ktoś wie ocb?


@LZBNZ: ja teraz jestem w Pekinie i przy użyciu roamingu z moją karta SIM działa wszystko, ale przez wifi muszę używać VPN. Weź sobie trial z Nordvpn i potem go anuluj po przyjeździe
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@suluf co to jest to VPN. Nie rozumiem Kurła tego wszystkiego eh.

W jakich my czasach żyjemy że muszę się p-------ć żeby mieć internet w telefonie...
  • Odpowiedz
@suluf co to jest to VPN. Nie rozumiem Kurła tego wszystkiego eh.


@LZBNZ: w dużym skrócie takie coś co udaje że jesteś w innym kraju. Dzięki w temu w Chinach masz dostęp do zablokowanych treści. Ja mam Nordvpn i w nim mam po prostu apke w której tylko klikam żeby się połączyło przez dowolny kraj i wtedy mam dostęp jakbym był w tym kraju
  • Odpowiedz
@Mirkowy_Annon: nie musi VPNa jeżeli nie korzysta z usług operatora chińskiego bezpośrednio. Przykładowo korzystając z polskiego sima lub esima z three nie masz niczego zablokowanego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@suluf czyli wystarczy że zrobię vpn i nie muszę płacić za roaming, bo według tego dane będą przekazywane tak jak bym był w polszy ?
  • Odpowiedz
@LZBNZ: nie, roamingu działa dalej i płacisz według stawki roamingowych. Po prostu masz dostęp do wszystkich treści jakbyś był u siebie
  • Odpowiedz