Wpis z mikrobloga

@LZBNZ musisz kupić lokalną kartę i ja zarejestrować. Jedziesz bez przewodnika? Przewodnik powinien Ci ogarnąć ten temat, samemu to nie dasz rady, tym bardziej pierwszy raz. Ja byłem już z dziesięć i zawsze mam przewodnika
Ogólnie nie polecam map google w chinach bo nie wiem czy wiesz ale wszystkie ulice na nich są przesunięte i przez to są bezużyteczne. Lepsze są maps.me lub lokalne aplikacje.
@mat-soj
@Mirkowy_Annon
@bboymc
@bboymc
Lecę na targi, sluzbowo. Bez przewodnika. I chciałbym mieć dostęp do internetu, bo bez tego jak bez ręki.

Słyszałem ploty że w ogóle nie połącze się z googlem w Chinach. Ani poczta ani mapy. Ktoś wie ocb?

Czemu kupujecie startery chińskie ? Nie lepiej roaming sobie wykupić np. 10gb internetu i jechać? Czy to tak nie działa :o
Słyszałem ploty że w ogóle nie połącze się z googlem w Chinach. Ani poczta ani mapy. Ktoś wie ocb?


@LZBNZ: ja teraz jestem w Pekinie i przy użyciu roamingu z moją karta SIM działa wszystko, ale przez wifi muszę używać VPN. Weź sobie trial z Nordvpn i potem go anuluj po przyjeździe
@suluf co to jest to VPN. Nie rozumiem Kurła tego wszystkiego eh.

W jakich my czasach żyjemy że muszę się #!$%@?ć żeby mieć internet w telefonie...
@suluf co to jest to VPN. Nie rozumiem Kurła tego wszystkiego eh.


@LZBNZ: w dużym skrócie takie coś co udaje że jesteś w innym kraju. Dzięki w temu w Chinach masz dostęp do zablokowanych treści. Ja mam Nordvpn i w nim mam po prostu apke w której tylko klikam żeby się połączyło przez dowolny kraj i wtedy mam dostęp jakbym był w tym kraju
@suluf czyli wystarczy że zrobię vpn i nie muszę płacić za roaming, bo według tego dane będą przekazywane tak jak bym był w polszy ?