Wpis z mikrobloga

#odchudzanie #chudnijzwykopem #dieta

Pisałem tutaj w grudniu, piszę też dzisiaj, jako taki mały update.

Zaczynając chudnąć w sierpniu, miałem cel schudnąć 30 kilogramów, żeby zbić za 130 do 100 (ulana świnia here). Na początku nie wydawało mi się to możliwe, ale do grudnia zeszło 20. Pierwszy krok zaliczony.
Następne 10 szło już dużo ciężej, ale nadal nie liczyłem kalorii, wszystko raczej robiłem na oko. Do stówki zeszło ładnie. Przy stówie miałem już 2 tygodnie, gdzie średnia waga zeszła o ledwie 0,2 i 0,3 kg i stwierdziłem, że zaczynam liczyć kalorie, a przy okazji popatrzę na makro. Tutaj pomogło mi fitatu i udało mi się zbić do 95kg. To oznacza, że oficjalnie nie jestem już otyły, a mam tylko nadwagę (wg WHO oczywiście, nadal ulaniec ze mnie)

Obecnie moim celem jest 80kg. Trzymajcie kciuki i dla innych, którzy się odchudzają - dacie radę, wystarczy wytrwałość.
Loleczek19 - #odchudzanie #chudnijzwykopem #dieta

Pisałem tutaj w grudniu, piszę t...

źródło: comment_gg8AlAiAx7YqUvrhnIeNU2dP2ueGSpfV.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bezczelny_klamca: Nie do końca tak jest, jak regularnie i długo głodzisz organizm to zaczyna spowalniać ci metabolizm (a to zobaczysz, bo zaczną ci wypadać włosy i łamać się paznokcie). No i zawsze przy chudnięciu będziesz spalał tkankę mięśniową, dlatego warto pić jakieś koncentraty białkowe i kreatynę, żeby to osłonić
  • Odpowiedz
@Loleczek19: Właśnie chciałbym uniknąć tego typu sytuacji i chudnąć w rozsądnym tempie 0,5-1 kg/tydzień. Masz rację, pewne straty w mięśniach są nieuniknione, ale lepiej żeby były mniejsze niż większe. Koncentratów i kreatyny na razie nie stosuję, nawet za bardzo nie mam w planach. Po prostu jestem na diecie wysokobiałkowej, tj. staram się przyjmować 2g białka na kg masy ciała.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rumeq Zmień to bieganie na Interwaly i na cwiczenia z ciezarami, bo jeszcze rok Ci ta waga bedzie stala.


Rozmawiasz z kimś kto biega maraton poniżej 2;50 więc interwały nie są mi obce, a co do ćwiczeń z ciezarami masz rację. Ale lata temu trenowalem podnoszenie ciężarów i mam przez to swoje przyzwyczajenia z siłowni (tylko sztanga, żadne maszyny itd - nie cierpię) a nie mam teraz dostępu do takiej siłowni.
  • Odpowiedz