Wpis z mikrobloga

Fandom #starwars jest jakiś toksyczny. To jest niepojęte, jak fan serii jest jednocześnie jej największym wrogiem. Czytając opinie po teaserze, dowiedziałem się, że film ten będzie #!$%@? (xD). Jak Lucas wypuścił prequele to ludzie się wkurzali o wiele rzeczy, w tym midichloriany i Jar Jara. Dla wielu te filmy mogłyby nie powstać. Teraz ZBRODNIA BO DISNEY PSUJE STAR WARSY. Serio? Czekam na kolejne filmy za kilka lat i kolejny płacz. Jestem fanem tego uniwersum od dziecka i mimo, że uważam 7 epizod za niemal reebota"Nowej Nadziei", to lubię go oglądać. Tak samo podoba mi się 8, która jest serio (dla mnie) świetną częścią. Na epizod 9 również pójdę do kina i będę się dobrze bawił, gdy tylko zobaczę kultowe napisy początkowe. Bo star wars to dla mnie ukochana seria. Mimo tego, że są rzeczy które mi się nie podobają, to ostatnie co bym zrobił to plucie na te filmy, a zwłaszcza na ten, który jeszcze się nie ukazał w kinach. Co innego konstruktywna krytyka i dyskusja, a co innego publikowanie jakichś wysrywów w stylu "POSTAĆ AZJATKI WCIŚNIĘTA ŻEBY BYŁO POPRAWNIE POLITYCZNIE". Dajcież spokój.
  • 40
@Jadugar:Przekleje dobry komentarz z hataka.

GrzebykK 3 godziny temu

Reasumując po przejrzeniu komentarzy:

Są ciary, ale d... nie urywa...

Tytuł jest beznadziejny, ale wspaniale spina sagę...

Młodzi aktorzy są fatalni, ale po co tych starych wyciągać...?

Trzeba to będzie zobaczyć, choć wszystko już popsuli...

Podpisuję się pod wszystkim.


I ja sie podpisuje.
@ZieloneKoloTramwaja nie mówię, że zero krytyki. Mógłbym napisać obszerny tekst o tym co mi się nie podobało, zarówno w 7 jak i 8 epizodzie. Ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że to nie jest arcydzieło kinematografii na miarę ojca chrzestnego czy skazanych na shawshank, żeby oczekiwać. To jest film rozrywkowy, na który ludzie idą, żeby się bawić. Wiem - to nie jest wytłumaczenie na to, że wiele postaci jest płytkich, a fabuła sprawia
nie przejmować się opiniami ludzi którzy na siłę próbują cię przekonać, że film jest #!$%@?, a nie jest xX


@Konkol: a przypadkiem Ty przy premierze TLJ nie broniłaś tego filmu i nie chciałaś udowodnić, że film był dobry a postacie mądre?
Ale może z kimś pomyliłem ¯\_(ツ)_/¯ co jest możliwe

@Wap30: >łamie prawa uniwersum
XD a to nie było tak, że nawet w Nowej Nadziei Han wspominał, że korzystanie z napędu jest niebezpieczne, bo można trafić na inny statek? Zresztą w jednej z książek o Tarkinie, też była o tym mowa
@JW26: No może, nie jestem znawcą ale widziałem jakieś analizy które wspominały że to absurd względem uniwersum, może błędne ale wtedy pozostają pytania:
- czemu nikt nigdy tego nie zrobił przy zagrożeniach takich jak gwiazda śmierci rozwalająca całe planety
- czemu nie chciała nikomu o niczym powiedzieć (doprowadzając do jeszcze większego zagrożenia sytuacji buntem)
- czy świadomi tej możliwości twórcy ją powtórzą, bo generalnie to zupełnie eliminuje zagrożenia ze strony dużych
@Wap30: zgodzę się, że nie mówienie nikomu o tym było durnym rozwiązaniem ze strony scenarzystów, ale było potrzebne do kontynuowania motywu porażki w tym filmie. A nikt z tego wcześniej nie korzystał na masową skalę, podobnie jak żadna armia w dzisiejszych czasach nie korzysta z kamikadze.
@Jadugar ale Lucas wprost mówi że miałby #!$%@?, że gdyby mógł zrobić ostatnie trzy filmy to by zrobił jak zaplanował i historia miała wziąć ostry zakręt zbaczając z historii skywalkerow a skupić się bardziej na istocie mocy

JJ I Disney zrobili z TFA fan service, wprowadzili nowe postacie, przywrócili stare i jakoś się to dało oglądać. A przyszedł pan Rian Johnson i zrobił TLJ film który jest absurdalny, nie odpowiada na żadne
@Jadugar: zarżnęli wszystkie ciekawe postacie jakie były zostawiając jako głównego antagonistę nieproporcjonalnego płaczka, którego przeciwnikami jest plejada bohaterów LGBTQWERTY+ na czele z laską która po 5 minutach walczyła bronią którą posługuje się pierwszy raz na równi z "Czarnym Panem" we własnej osobie xD

idźcie #!$%@? z tymi filmami to ja już włączę trudne sprawy
nikt z tego wcześniej nie korzystał na masową skalę, podobnie jak żadna armia w dzisiejszych czasach nie korzysta z kamikadze


@JW26: hah no trochę średnie wytłumaczenie, biorąc pod uwagę że wystarczy droid albo jakikolwiek komputer pokładowy potrafiący uruchomić i wycelować skok w nadprzestrzeń, poza tym atak na gwiazdę śmierci był w zasadzie samobójczy i tylko magia dżedajów sprawiła że ktokolwiek wrócił (a i tak wysłali na pewną śmierć mnóstwo ludzi). Gdyby
@djtartini1 Obecne trendy kreują jednostki, często kobiece jako potężne wojowniczki obdarzone ogromną mocą. Być może duży wpływ na tutaj odbiór feminizmu przez społeczeństwo. W "nowych" SW pokazanie Rey jako osoby, która włada mocą bez długiego treningu czy przygotowania ma na celu wpisanie jej w kanon obecnych standardów. Nie oceniam czy jest to dobry wzorzec dla młodzieży, ale zauważam, że zmienia się kontekst przedstawiania żeńskich bohaterów w filmach.
odbierana jest nowa trylogia jest to, że wszyscy mają w dupie losy jej bohaterów


@PimpusPempus: Jeśli w epizodzie 7 były jakieś zalążki postaci które można polubić to w 8 je popsuto.

a potem z dupy się okazuje że łamie wszystkie prawa uniwersum ale jednak uratowała wszystkich


@Wap30: Najlepsze że morał tej historii to wykonuj ślepo polecenia przełożonych ja SSman w Auschwitz.
która włada mocą bez długiego treningu czy przygotowania ma na celu wpisanie jej w kanon obecnych standardów. Nie oceniam czy jest to dobry wzorzec dla młodzieży, ale zauważam, że zmienia się kontekst przedstawiania żeńskich bohaterów w filmach.


@obitaktorobi: Ma moc bez jakiegokolwiek treningu. Żadnego i od razu jest lepsza od najlepszych. Nie musi się uczyć, stare księgi spalono, bo wiedza jest niepotrzebna skoro moc nabywa się od tak. To jest wspólny