Wpis z mikrobloga

@TynkarzCzwartejSciany: 1. Może 2. Przedsiębiorstwa rolne produkują albo Żywność albo towary luksusowe, które mogą być np. pomarańczami. Towar luksusowy nie może zastąpić Żywności np w wyżywieniu osady.
  • Odpowiedz
@lacuna: Czy fakt, że jestem w posiadaniu surowca potrzebnego do produkcji w przedsiębiorstwie, gdzie jestem udziałowcem, jest wystarczający czy muszę zadeklarować jego przekazanie?
  • Odpowiedz
@Onde: Musisz zadeklarować jego przekazanie, ponieważ składy prywatne i przedsiębiorstwa to dwa różne miejsca. W innym przypadku zabierałabym graczom możliwość np. spekulacji danym towarem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lacuna: czy ilość potrzebnej żywności o której wspomniałaś we wpisie kwartalnym musi zostać zadeklarowana jako zgromadzona na potrzeby osady, czy wystarczy że jest w rękach graczy?
  • Odpowiedz
@lacuna:
1. Czy jeśli zadeklaruję misję handlową ze sprzedażą olejku lucynowego to to że mam kwiatki na składzie ma jakiś wpływ?
2. Kwiatki ze składu mogą zostać sprzedane w ramach tej misji?
3. Mogę zadeklarować handel olejkiem lucynowym nie mając ich na składzie?
4. Mogę zadeklarować selekcję marynarzy pod względem epidemiologicznym, czy to by wymagało akcji? Czy z góry jest założone że biorę zdrowych (przynajmniej na pierwszy rzut oka) bo
  • Odpowiedz
@Stah-Schek: 1. Nie ma
2. Nie mogą, nie mieszamy mechanik tam gdzie nie jest to potrzebne.
3. Tak
4. Bierzesz "przeciętnego robotnika z doków", bo i stawka jest przeciętna. Nie będziemy niepotrzebnie komplikowali tej mechaniki. Wkładasz statek, załogę i kapitana, wyciągasz pieniądze i może coś ekstra (albo wkładasz więcej pieniędzy)
  • Odpowiedz
@lacuna:
Guten Abend. Czy rozbudowa domku daje xp? Jeśli tak, to czy za wyższe poziomy jest go więcej? Jeśli było to przepraszam, przeczytałem cały post o nieruchomościach i o tym nie było ani słowa.
  • Odpowiedz
@Patryk_z_lasu: Nie daje. Odpowiedź na to pytanie była w poprzednim wątku z pytaniami (a i ten musimy niedługo zmienić).

@Yokaii: Kwadrumwirat może PW jeżeli lubi zaskakiwać kolonisów, a jeżeli nie to wpis na tagu będzie ok + zawołanie i pogrubienie tl;dr żebym nie przegapiła, możecie też wybrać rzecznika spośród siebie lub innych kolonistów.
  • Odpowiedz
@Yokaii: Tak. Dodam jeszcze, że jeżeli będziecie podejmowali dużo decyzji w odstępach czasu, to dawajcie je w tym samym wątku i po prostu wołajcie mnie do każdego komentarza. Nie możemy zaspamować tagu, inaczej ciężko będzie cokolwiek odnaleźć.
  • Odpowiedz
@lacuna:
Czy w zwiazku z odmrozeniem handlu parcelami mozna prosic o aktualny stan liczbowy dostępnych parcel, tych w mieście i tych poza? (Myślę, ze taka informacja mogłaby być zamieszczona w watku z dniem handlowym)
  • Odpowiedz
@Akumulat: Dodam tę informację w najbliższym czasie do Karty Postaci.
@Queltas: Zamrożona była tylko sprzedaż, nie rozbudowa przedsiębiorstw. Uzupełnię Kartę w najbliższym czasie.

Mam tutaj również prośbę do wszystkich pytających o uzupełnienie Karty Postaci w dowolnym polu - jeżeli nie minął kwartał to wstrzymajcie się ze wszystkimi ponagleniami.
  • Odpowiedz
@lacuna:
Poranna ofensywa pytaniowa.
1.Czy w każdym przedsiebiorstwie rolnym musi być zatrudniony min. jeden bohater-farmer?
2. Czy hodowla owiec na żywność zalicza się jako przedsiebiorstwo rolne?
3. Czy hodowla koni czystokrwistych (W założeniu, taki koń miałby być jako towar luksusowy, ale nie rzecz jasna "skrznia pełna konia" tylko koń ujeżdżony sztuka 1) też byłaby przedsiebiorstwem rolnym?
4. Czy można założyć prywatną stocznię i produkować statki? Jakie
  • Odpowiedz
@Akumulat: Musi być prezesem i jego osoba dodaje 1 osobokwartał
2. Tak
3. Tak
4. Tak, prezes szkutnik lub Lars wśród pracowników - szkutnicy w królewskiej stoczni jedynie naprawiają statki
5. Tak
6. Wylesienie parceli to 600 skrzyń drewna. Uprośćmy, że produkcja do 15 skrzyń drewna kwartalnie oznacza nieograniczone zasoby drewna z tej parceli, a 16 skrzyń i więcej (do 600 rocznie) wyczerpie zasoby drewna w
  • Odpowiedz
@lacuna: Chciałbym sie upewnić czy to ma tak być, czy jakiś błąd. :D
Otóż mam wpisane na karcie 6 npc, czyli dokładnie tyle ile zrekrutowałem w ostatnim kwartale. To jest jakoś specjalnie zrobione, czy po prostu zwykła pomyłka?
  • Odpowiedz