Wpis z mikrobloga

@lacuna Miss Lacuna, pracowałem w kwartale 1515.3 (na plantacji trzciny cukrowej) i w 1515.4 na Plantacji Floss, mam jedno pytanie i jedną prośbę.

1. Ile zarobiłem kiedy pracowałem 1515.3 i .4 bo nie było uzupełnione
2. Poproszę o update na karcie
  • Odpowiedz
@Treant: 1515.3 - zero
1515.4 - o wypłatę musisz dopominać się u prywaciarza u którego pracujesz
Kolumna zarobki na Karcie dotyczy tylko zarobków w państwowych przedsiębiorstwach.
  • Odpowiedz
@Queltas: Za sumienną pracę bez absorbujących akcji indywidualnych daję 2 XP, za dołączenie do cudzej "dużej" akcji indywidualnej 1 XP za pracę, w pozostałych przypadkach jest 0 XP.
  • Odpowiedz
@lacuna: 1) Czy kapitan liczy się jako załoga statku?
2) Czy skoro ja i John Whiteflag (Lisaros) jakiś czas temu w misji indywidualnej zadbaliśmy o nasze kontakty w dokach, mamy tam siatkę informatorów i znajomości to możliwe jest, żeby udało nam się wynająć załogę troszkę taniej? Tutaj link do raportu z tej akcji w dokach o której mowa: https://www.wykop.pl/wpis/40416933/john-whiteflag-kolejny-dzien-i-kolejne-szlajanie-s/
  • Odpowiedz
@lacuna: Mam jeszcze ostatnie pytanie odnośne statków, a dokładniej misji handlowej. Czy towary na statku musimy załatwiać sobie sami (kupować od kogoś w Georgetown) czy towary byłyby nam już domyślnie przydzielone i wystarczy zebrać załogę i można wypływać?
  • Odpowiedz
@profesjonalna_skarpeta: Jeżeli nie chcesz określać czym chcecie handlować to tak jak w głównym poście: rodzaj misji, statek, kapitan, załoga, a potem kości idą w ruch. Fabularnie może to być nawet handel chrzanem :)
  • Odpowiedz
@lacuna: nie wiem, czy dobrze zrozumiałem ten fragment:

Wybór misji nie zużywa akcji indywidualnej, chyba że misja wychodzi poza wskazane ramy lub stanowi obejście zasad. Bohaterowie będący członkami załogi otrzymują XP za misje, ale nie mogą brać udziału ani w akcjach indywidualnych, ani pracować w osadzie.


Czyli kto będzie członkiem załogi, ten nie może dołączać się do misji indywidualnych i nie może pracować w osadzie, ale swoją misję indywidualną może
  • Odpowiedz
@Lisaros: Pobyt na morzu w ramach Misji trwa prawie 3 miesiące. Jeżeli akcja indywidualna nie trwa długo (jak np. badania) to w ramach wyjątku można ją przeprowadzić. Wiem, że jesteś fanem deklarowania kilku akcji naraz + PW, ale jestem sama i są również inni gracze. Musisz zaakceptować kompromisy.
  • Odpowiedz
@lacuna :
1. Będzie jakaś przerwa na święta?
2. Czy płynąć do Europy można spotkać się tam z NPC (np. baronem, królem) czy zejśce na ląd kończy grę?
  • Odpowiedz
@mac3: 1. Wpis kwartalny będzie nie wcześniej niż w środę.
2. Zasady zostały określone bardzo, bardzo jasno.

@Matei123: Załoga mniejszych statków nie musi być żeglarzami. Wystarczy jedna doświadczona osoba za sterami, która powie im co i jak. Rekrutowani NPC nie mają żadnych klas ani cech.
  • Odpowiedz
@Kroomka: Jeżeli zarobiłeś te pieniądze w "fabularnie uczciwy" sposób (praca, handel, misje, przestępstwa itp) to po zgromadzeniu docelowej kwoty możesz je wydawać. Jeżeli pochodzą z pożyczki, to nie zaliczają się do tego celu, a jeżeli pochodzą z umowy OOC między graczami (chwilowy transfer między kontami do zaliczenia celu) to wszyscy zamieszani poniosą konsekwencje za powergaming.
  • Odpowiedz
@lacuna:
1. Czy "misja handlowa" to handel z Rivonią (bo na handlu z tymi 2 miasteczkami na naszej wyspie to sie chyba nie da specjalnie zarobić)? Czy tylko transport do Rivonii jest z Rivonią?
2. Czyli dobrze rozumiem że pod względem ryzyka misji statków jest: Transport do Rivoni < Handlowa < Transport do Europy, a pod względem potencjalnego zysku na odwrót?
  • Odpowiedz
@Stah-Schek: 1. Z Riwonią, przy czym jeżeli nie dodasz żadnych dodatkowych informacji to zdajesz się na los (co może być lepsze od wytyczania trasy w ciemno)
2. Ryzyko tak jak napisałeś, ale potencjalnego zysku nie da się tak łatwo porównać, ponieważ każda z tych misji może przy złych wiatrach (nie-dosłownie) przynieść straty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lacuna: w sumie nie ogarnąłem wcześniej, ale jeśli wziąłem do pracy NPC od Akumulata to pieniądze nie powinny iść do niego za wynajem? Albo do kasy klubowej? (Jeśli tak, to czy da się to nadrobić? Bo wysyłałem w powietrze jak na razie, a wynajętych mam 18.)
  • Odpowiedz
@lacuna: czy przedsiębiorstwo rolne rozdające żywność może być fabularnie sadem drzew pomarańczowych? Czy pomarańcze są liczone jako pomarańcze i nie przeliczają się na żywność w stosunku 1:1?
  • Odpowiedz