Wpis z mikrobloga

@lacuna:
Przenosząc się z kopalni złodzieja anglika do kopalni złodzieja portugalczyka miesiąc pracuję za darmo, czy od razu dostanę pensję?

Czy odchodząc z kopalni soli zamykam sobie do niej drogę na zawsze?

Czy biedny (chociaż patrząc na zarobki większości kolonistów to słowo to lekka przesada) górnik ma j a k i e k o l w i e k szanse na zwrócenie uwagi pod kątem miłosnym córki gubernatora?
  • Odpowiedz
@lacuna: W jednej z zapowiedzi byla mowa, że Anglia ma 5 osad w nowym świecie (z czego jedna odmówila placenia podatku, a druga "wyparowała".Z wpisu z mapami wynika, że w rekach Angli znajduje się jedynie New Bristol, a na nim są zaznaczone tylko 3 osady. Możesz to wyjaśnić? (Zakładam, choć może błędnie, że osadnicy po ponad pół roku w Nowym Świecie jako tako orientują się w sytuacji geopolitycznej kraju w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@lacuna: mam kolejne pytanie, czy oferty najmu bądź wynajęcia kogoś do zadania do którego nasza postać się nie nadaje konsumuje akcje indywidualna? Przykład: chcę wynająć NPC do budowy domu lub Naukowca do badania nowej odmiany cytrusów. Sam tam nic nie zrobię bo mam za słaby intelekt lub słaba kondycję i czy to mi zje akcje indywidualna?
  • Odpowiedz
@Queltas: 1. Nie, pierwsze plony już teraz, ilość wyprodukowanych skrzyń jest podana w Kwartalnym.
2. Kupiec musi potwierdzić transakcję co najmniej plusem. No chyba że macie jakieś szczególne ustalenia to można w sumie dodać do karty przedsiębiorstwa i będę uznawała, że kupiec zawsze procesuje transakcję.
@ZdenerwowanyBialorusin: Tak, musi być jednolita.
@Matei123: Deklaracja w wątku o przedsiębiorstwach. (To nie jest akcja indywidualna). Las nie zniknie bo zakładamy że sadzisz drzewo w miejsce ściętego.

@Patryk_z_lasu: Generalna reguła jest taka, że zmiana pracy zainicjowana przez gracza to kwartał karencji - chciałam w ten sposób ograniczyć częste zmiany pracy przez graczy i opisałam to w wątku z zapisami.
  • Odpowiedz
@Akumulat: Założenie jest poprawne bo choć liczyłam że gracze sami się tematem zainteresują zamiast pytać OOC, to przygotuję wpis rzucający NIECO światła na sprawę.

@Lisaros: Podryw jest zawsze możliwy tylko na kości, Twoje zacne umiejętności fabularne nie mogą zastępować współczynnika postaci. Jak już się zapewne domyślasz po Kwartalnym, modyfikator do relacji z bardzo negatywnej zaczyna się zmieniać w dobrym kierunku.

@Miloszun: Nie możesz.
  • Odpowiedz
  • 1
@lacuna Nie chce ponaglać ale kiedy ruszy mechanika dotycząca statków i czy jeśli chodzi o ich ceny to mówimy o setkach, tysiącach czy setkach tysięcy funtów ?
  • Odpowiedz
@lacuna:

Możesz również składać wnioski u gubernatora, zgłaszać przestępstwa do Straży Miejskiej i prowadzić debatę z innymi graczami.

1. Czy petycja do gubernatora to indywidualna akcja poboczna i liczy się do limitu, czy nie?
https://www.wykop.pl/wpis/40312915/staholomilli-mietosil-niepewnie-w-rekach-dokument-/
2. Jesli dobrze rozumiem to samo zgłoszenie przestępstwa do straży miejskiej nie jest akcją - czy dla członków straży zajęcie się tą sprawą jest akcją poboczną, dołączeniem do akcji pobocznej, czy niczym i zajmuja sie nią (z domyslna skutecznoscia) z automatu? 2b. Czy jeśli zadeklaruję ją (albo jakiś strażnik) dodatkowo jako akcję to skuteczność
  • Odpowiedz
@Stah-Schek: 1. i 2. W każdym poście kwartalnym wstawiam informację, którą tutaj doprecyzuję.

Możesz również składać wnioski u gubernatora, zgłaszać przestępstwa do Straży Miejskiej i prowadzić debatę z innymi graczami


Generalnie nie będę traktowała śledztw straży miejskiej jako akcji indywidualnej, bo dzieją się one zwykle wśród graczy i tak samo jak w przypadku wniosków do gubernatora mój wkład w nie jest niewielki. Nie napiszę, że wszystkich nie będę tak traktowała, bo będzie to zależało od ich intensywności oraz nakładu pracy, który będzie potrzebny.
3. Zwykle pływają tylko statki kompanii handlowych, a ludzie którzy tu przypływają zostają na dłużej jako osadnicy. Życie w ciepłym bristolskim k--------u toczy się na uboczu jak przystało na najbardziej wysunięty na zachód znany zachodniemu
  • Odpowiedz
@lacuna: A propos przedsiębiorstw, obudziła się we mnie kadrowa więc mam pytanie. W jaki sposób przedsiębiorstwo wypłaca wynagrodzenia NPC? Bankier wysyła z konta przedsiębiorstwa w "powietrze" łączną należność za wynagrodzenia?
  • Odpowiedz