Wpis z mikrobloga

Temat bardzo popularny: strajk nauczycieli i żądania podwyżek płac o 1000zł miesięcznie dla wszystkich.

Mam swoje zdanie na ten temat, ale jako, że lubię fakty, to postanowiłem sprawdzić ile naprawdę zarabiają nauczyciele, zapewne część osób zastanawia się jak to możliwe, bo praktycznie każdy nauczyciel unika jak ognia prezentowania swoich rozliczeń rocznych, lubi pomijać nagrody i dodatki, oraz inne 'dochody', to wpadłem na pomysł, by przyjrzeć się zarobkom kilku losowym osobą. Zachęcam was do sprawdzenia zarobków NAUCZYCIELI z waszego otoczenia.

Dane są ogólnodostępne, aby każdy z was mógł zobaczyć jaki dochód ma nauczyciel z waszego miasta, wystarczy:
- wyszukać stronę z Składem Rady Miejskiej, albo z Kandydatami do rady miejskiej swojego miasta/miejscowości
- wyszukać stronę BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) swojego miasta/miejscowości https://www.bip.gov.pl/
- przeczytać opisy kandydujących, czy już wybranych samorządowców, wybrać tych którzy są zatrudnieni w szkołach
- jak łatwo już można się domyślić, zarobki nauczycieli którzy udzielają się w swoich miastach/wsiach są jawne - KAŻDY może zapoznać się z ich Oświadczeniami Majątkowymi
- w ramach zapoznania się z poglądami sprawdzanego nauczyciela, polecam przejść na znany portal społecznościowy i zobaczyć co udostępnia i pisze sprawdzany nauczyciel, jakie są źródła, itp itd

Pomimo jawności danych, bo są to osoby publiczne, celowo nie podaję Imion i Nazwisk, bo nie mnie oceniać człowieka.
Informacje zawarte poniżej są ogólnodostępne.
To wy możecie ocenić czy zarobki nauczycieli są adekwatne do ich zawodu i stanowiska, czy są zbyt małe.
Łatwo także sumy które są poniżej porównać z własnymi zarobkami, bo jednak nie każdy jest programistą 15k.

Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4894639/oswiadczenia-majatkowe-nauczycieli-czy-naprawde-nauczyciele-zarabiaja-za-malo/

#polska #nauczyciele #strajk #szkola #strajknauczycieli #gownowpis
ravau - Temat bardzo popularny: strajk nauczycieli i żądania podwyżek płac o 1000zł m...

źródło: comment_tbpn5x2AqHDd6nSVcLIaaPBuLXfv5bIg.jpg

Pobierz
  • 9
@ravau: już sprawdzam u siebie ale podejrzewam gdy opublikuje to u siebie na FB to grono "znajomych" nauczycieli się zmniejszy a krewny nauczyciel przestanie się do mnie odzywać. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ¯\_(ツ)_/¯
@ravau: wystarczyło, że opublikowałem medianę i dominantę zarobków społeczeństwa i postawiłem pytanie czy zarobki nauczycieli są aż tak bardzo tragiczne w porównaniu do tych danych. Wcześniej odpowiedziałem na mity dot. pracy nauczycieli i przedstawiłem, że nikt nie ma kolorowo. Jeden nauczyciel najchętniej to by na mnie nasłał cenzurę jakby była taka możliwość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)