Wpis z mikrobloga

Mireczki, planuję w okolicy października poleciec na okolo 10 dni do Nowego Jorku. Jaki budżet mniej więcej będzie potrzebny?
Loty około 1800zł + bagaże więc = 2000zł trzeba liczyć
Nocleg z airbnb (lecimy w czwórkę), okolo 1500zł. W okolicach Manhattanu lub jakiś dojazd metrem do 15min
+ jedzenie/atrakcje z 1500zł

więc kwota około 5000zł wydaje się rozsądna?
#nowyjork #nyc #newyork #usa #podroze
  • 12
@PuDZ: w zasadzie ile weźmiesz tyle wydasz. $400 na 10 dni to raczej dużo za mało jak policzysz wstępy, jedzonko i to, że na każdym kroku zostawiasz jakieś 20% tipu. Zwykłe wyjście na pizzę i piwko wychodzi luźno koło 200zł.
@PuDZ: dużo zależy od tego, co chcecie zwiedzać. Są atrakcje płatne, są bezpłatne. Jeśli chodzi o nocleg to około 30-40 dolarów na osobę za noc z tego co pamiętam, ale ja nocowałem na Queens, a jesli chcesz bliżej centrum to zapłacisz więcej.
Wyżywienie: warto wpaść na Little China albo Little Italy, gdzie cena posiłku na osobe będzie do 20 dolarów, oprócz tego jedzenie raczej tanio wyjdzie, do 30-40$ na osobe na
@PuDZ: oczywiscie mam na mysli Chinatown, nie little china, troche zaspany jestem XD
Chinatown i Little Italy są blisko, gorąco polecam zjedzenie oryginalnej włoskiej pizzy u włochów, jest w opór lepsza od tłustego placka jaki jest zwyczajem w NY (czasem ta pizza u nich jest taka tłusta, jakby ktoś ją polewał olejem)
@alpag: dzięki wielkie za wiele cennych informacji! Nie zdawałem sobie sprawy z cen jedzenia. Śniadania i kolacje raczej sami będziemy robić a obiady raczej na mieście więc to pewnie sporo kosztów pochłonie :( . Atrakcji tez planujemy sporo więc tutaj kolejne koszta, coś czuję że 5000 spokojnie się przekroczy i bedzie to bliżej 7000 koszt :D
@PuDZ: No jeśli śniadania i kolacje sami to drogo nie będzie. Jeśli chodzi o jedzenie to możecie w ciągu dnia wpaść np do burger kinga czy wendys, gdzie za pięć dolarów się najecie, ale to taki typowy fast food. Na atrakcje miejskie opłacać się Wam będzie taki bilet -> https://www.citypass.com/new-york. Między atrakcjami z tego co pamiętam jeżdżą double-decker bus, ale to musisz sprawdzić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PuDZ: z Nowego Jorku wróciłem 15 kwietnia, w Stanach byłem 8 dni, z czego 4 w Nowym Jorku.

Po pierwsze uważam, że 10 dni to zdecydowanie za dużo. Po 3 pełnych dniach widziałem już wszystkie atrakcje i miałem dość tego miasta, jest bardzo brudne i za bardzo zatłoczone.

Przez 4 dni wydałem 3500zl na osobę nie licząc przelotów i hotelu, ale fakt faktem - nie oszczedzalem. Jednak 5000zl na 10 dni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PuDZ: PS. Do wyżej wymienionych kosztów dolicz jeszcze koszt wyrobienia wizy jeśli jej nie masz. Ok. 630zl za osobę plus koszty dojazdu do Warszawy lub Krakowa jeżeli nie mieszkasz w tych miastach.
@brck89 bardzo obszernie odpisałeś. Jak będę miał pytania to nie omieszkam napisać. Chcę żonie zrobić prezent, bo ny to jej marzenie. Miałem kupić na październik, ale po Twoim opisie będę rezerwować maj. A wybrałem Watson Hotel na west 57. 7000 zł za 6 dni w dwie osoby.