Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 946
Wczoraj Miras dodał zdjęcie piękniej kuchni za grube hajsy, teraz ja pokaże co można zrobić z systemem metod #ikea. Same meble to koszt 8500 złotych (montaż samodzielny), dodatkowo blat Juan dąb Minnesota ciepła za 1800 (tego blatu jest na prawdę sporo, pod szafkami 290 cm, wysepka 200 cm no i tam gdzie płyta to 90 cm) agd jak to agd, nas wyniosło
- lodówka Samsung 1900
- zmywarka ikea 1500
- piekarnik ikea z ekspozycji 1000 (cena standard 2k)
- okap ikea 700
Czyli trochę ponad 5k.
Dodatkowo zlew z liroja deante 500, bateria 200.
Oświetlenie ledowe to po prostu profil plus taśma, suma gdzieś 200 złotych wyszła.
Czyli suma za całość to coś ponad 16000, a efekt myślę że całkiem przyzwoity.
Ciekawostka, kuchnia jest w pokoju z aneksem o wielkości 21m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakby ktoś miał pytanka to służę pomocą ( ͡ ͜ʖ ͡)
#kuchnia #mieszkania #remontujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_Swc325SEW3q1qx02MEXMyLHwzhPJO0SQ.jpg
  • 330
@maccyp: no taka szafka na środku z miejscem dookoła ;)


@dzoli: delikatnie mówiąc #!$%@? poprzednie pytanie. Miało ono brzmieć: co to ZA wysepka, gdzie ją kupiłeś itd? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kfiatek_na_parapecie: @KrwawyPacyfista: dobrze widzieć że ktoś jeszcze ma awersję do białych kuchni "prosektorium-style". Przecież to wygląda jak szpital. Fakt ja sam miałem kiedyś białą kuchnię, ale taka po prostu już była w zakupionym mieszkaniu. Nigdy więcej :> Bo mam wrażenie, że obecnie wszyscy w jakimś ślepym ciągu robią kuchnie na biało, taka moda :>
@Megasuper mam oklejane voxtorpy bo inne wydały mi się tandetne, jeden front uszkodziłem ;) jeżeli montujesz zmywarkę inna niż Ikea to czeka Cię nie miła wiadomość - rok temu zaprzestali sprzedawać mechanizm do otwierania drzwiczek na suwnicy bo fronty Ikea są wyższe niż standardowe i nie da się bezpośrednio przymocować ich do zmywarki żeby ją otworzyć :( mechanizm był plastikowy z regulacją i po jakimś czasie drzwiczki opadały - zablokowałem mechanizm wkrętem
@Megasuper: u mnie siedzi biały voxtorp w połysku. Trochę już czyszczony i męczony przez zwierzęta i dzieci. Uszkodzeń nie widać, rys tez nie. Diabelnie łatwo schodzą wszystkie zachlapania. Cała reszta kuchni tez się pięknie trzyma na chwile obecną.
Znajomi mają kuchnie z Ikei kupioną około 8 lat temu. Poza tym, że wygląd już im się nie bardzo podobał to kuchnia dalej w pełni działająca bez żadnych uszkodzeń.
@eMDeeM: https://jeger.pl/pl/efekty-dekoracyjne-do-scian/70-jeger-loft-beton.html
Jeger Loft Beton kolory chyba 2 i 3, nakładane na przemian ale nie zmieszane. Na to jakiś impregnat od Jegera, taki troche woskowy. Fajnie się sprawdza nad zlewem bo woda po tym spływa. Nad płytę się nie nadaje, bo wchłania tłuszcz, ale pod okap dałem szklaną płytę więc jest rozwiązanie. No i Jeger dość drogi, ale np. wypłytkowanie tej ściany też by trochę kosztowało.