Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie #strajknauczycieli:

kiedyś było znalezisko na wykopie dotyczące możliwości wprowadzenia zajęć z programowania do polskich szkół. Wtedy duża część komentujących pisała, że to nie wypali, bo żaden w miarę przyzwoity programista nie pójdzie tyrać za 2k na rękę do szkoły, bo może iść do korpo i po paru latach być już senior devem i być #programista15k.
No to skoro obecnie nauczyciele tak mało zarabiają, to jak chcecie przyciągnąć do szkoły dobrych fachowców w swojej dziedzinie, którzy będą nauczyć dzieci informatyki, czy matematyki? Pytanie głównie kieruję do osób, które są przeciwne podwyżkom dla nauczycieli.

#szkola #nauka #strajk
  • 5
@maciorqa: Programowanie już jest w szkołach podstawowych i nauczają go przeszkoleni z programowania nauczyciele informatyki. Taki nauczyciel wystarczy bo dzieci i tak bardziej zaawanasowanych zagadnień programowania na tym etapie się nie nauczy. Marnowanie zdolnych programistów na nauczanie w szkołach przy takim zapotrzebowaniu byłoby idiotyzmem.
@maciorqa: A po jaką cholerę ci fachowiec do nauczania matematyki w szkole (zwłaszcza w podstawówce)? Ja jestem po matematyce i niemal nic, czego się nauczyłem na studiach, nie jest przydatne do nauczania w szkole. Matematyka szkolna a akademicka to zupełnie inna bajka.