Wpis z mikrobloga

#opony #wulkanizacja #mechanikasamochodowa #januszesamochodow #nokian #samochody

Mircy piszsę do was w sprawie posiadanych przezmnie opon letnich: NOKIAN LINE 4x 205/55R16 91H
Opony zakupiłem w sierpniu roku 2016 (rok produkcji 2015). Opony po 3 sezonach wyglądają jak by miały co najmniej 7 lat, na bieżniku na każdej z opon pojawiły się pęknięcia starzeniowe w poprzek jak i wzdłuż bieżnika. Wszystkie opony były przechowywane na stojaku do opon w suchej piwnicy. Przebiegi roczne w granicach śmiesznych 10 tyś km.
Jestem zawiedziony gdyż myślałem że opony będą mi służyły przed znaczenie dłuży czas.
Czy takie pęknięcia mają wpływ na bezpieczną jazdę, czy od razu wyrzucać, reklamować? W komentarzu drugie zdjęcie.
l3cho - #opony #wulkanizacja #mechanikasamochodowa #januszesamochodow #nokian #samoch...

źródło: comment_N7ftTSvKLJMAG4KGVGFAUNAzBMutBsIX.jpg

Pobierz
  • 39
@l3cho: hm, a amortyzatory ok? wtedy co prawda robią się takie "placki", ale może warto sprawdzić. Ogólnie bardzo dziwne.

@ScaRRyMaN: serio? bo teraz mam Hankooki i Dunlopy i zero problemów (NO JASNE xD), ale jedne Nokiany mi wpadły w oko - A/A 67DB do Rio i całkiem to fajnie wyglądało, ale jak takie kwiatki wychodzą, to się boję ;].
@l3cho: to w sumie nic nie znaczy ¯\_(ツ)_/¯, a małe przebiegi też nie, jeżeli zamienniki (a w 99% przypadkach pewnie tak) to ja bym jednak sprawdził - pierw czy nie wylane i ew. podjechał na SKP, choć to badanie nie musi wcale być miarodajne.