Wpis z mikrobloga

Uczeń ma prawa i obowiązki. Cóż w tym dziwnego, że nauczyciel warunkuje skorzystanie z praw wywiązywaniem się z obowiązków?

Mój syn również przychodził do mnie z pretensjami, że ma kilka sprawdzianów w jeden dzień a potem okazywało się, że sami doprowadzili do kumulacji bo prosili nauczyciela żeby przesunął termin.
  • Odpowiedz
Uczeń ma prawa i obowiązki. Cóż w tym dziwnego, że nauczyciel warunkuje skorzystanie z praw wywiązywaniem się z obowiązków?


@Krzym03: to samo, co w tym, że społeczeństwo warunkuje otrzymanie przez nauczycieli podwyżek od wywiązywania się nauczycieli z obowiązków
  • Odpowiedz
@znmd Bzdura. System wynagradzania jest sztywny i nie zależy od indywidualnych osiągnięć nauczycieli. System oczywiście trzeba zmienić, ale to nie zmienia faktu że trzeba też zmienić minimalne wynagrodzenie w szkolnictwie. Trzeba zrobić i jedno i drugie, a nie szukać wymówek żeby nie podwyższać pensji. To taka typowa polska zawiść - mogę nie mieć nic, byle sąsiad miał gorzej
  • Odpowiedz
Bzdura. System wynagradzania jest sztywny i nie zależy od indywidualnych osiągnięć nauczycieli.


@Krzym03: a powinien. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, czy inaczej: najpierw obowiązki, potem prawa. Nauczyciele chcą mieć podwyżki, to niech pokażą, że na nie zasługują wzorowym wywiązywaniem się ze swoich obowiązków. Na razie trudno je tak nazwać.
  • Odpowiedz
@znmd Co to znaczy "niech sobie zasłużą"? Kim Ty jesteś, że rościsz sobie prawo do oceny czy ktoś sobie na coś zasłużył lub nie? Trochę więcej pokory.

W taki sposób można KAŻDEGO zdyskredytować
  • Odpowiedz
@znmd Z jakich obowiązków Twoim zdaniem nie wywiązują się nauczyciele? I czy to są wszyscy nauczyciele, czy tylko część z którymi miałeś jakieś traumatyczne przeżycia? I dlaczego obarczasz wyłącznie nauczycieli tym, że sobie z tymi traumami nie poradziłeś?
  • Odpowiedz
I czy to są wszyscy nauczyciele, czy tylko część z którymi miałeś jakieś traumatyczne przeżycia? I dlaczego obarczasz wyłącznie nauczycieli tym, że sobie z tymi traumami nie poradziłeś?


@Krzym03: Oj, czyli chyba jednak nie jest takie ok? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@znmd Co nie jest rakie ok? Odnoszę się do tego co pisałeś wcześniej. Zrób sobie doświadczenie i pogadaj z kolegami czy oni również mają takie wielkie pretensje do świata i innych ludzi. Obawiam się, że jest niewiele osób, które robią tragedię z tego, że jakiś nauczyciel na nich czasem nawrzeszczał, czy że w klasie było zimno. Miałem podobne sytuacje w życiu, ale oceniam to zupełnie inaczej. W przeciętnej korporacji, czy u "prywaciarza"
  • Odpowiedz
Co nie jest rakie ok?


@Krzym03: warunkowanie skorzystania z praw wywiązywaniem się z obowiązków. XDDDD już szukasz wyjątków i wykrętów, byleby ta zasada nie obowiązywała wobec nauczycieli XD więc widać nie jest taka dobra


W przeciętnej korporacji, czy u "prywaciarza" to jest dopiero szkoła życia :)


@Krzym03: gdyby w szkole obowiązywały zasady jak u prywaciarza, to siedmiu na dziesięciu nauczycieli natychmiast by wyleciało ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@znmd To raczej Ty szukasz wykrętów - spytałem wprost z jakich obowiązków się nie wywiązują i nie odpowiedziałeś.

Przykład z prywaciarzem dotyczył uczniów. Szkoła przygotowuje do życia. Nie tylko do tego sielankowego, ale również do tego w którym zmagasz się z przeciwnościami i musisz podporządkować się narzuconym regułom, mimo że nie uważasz ich za sprawiedliwe.

Kiepskie wyniki nauczycieli są również konsekwencją ich kiepskich zarobków. Spróbuj prowadzić poważny biznes i płacić tak marnie
  • Odpowiedz
To raczej Ty szukasz wykrętów - spytałem wprost z jakich obowiązków się nie wywiązują i nie odpowiedziałeś.


@Krzym03: odpowiedziałem:

słabe wyniki


Ale to nie wszystko, bo łamanie zapisów PSO/WSO, notoryczne spóźnianie się do pracy, i inne przewinienia dyscyplinarne wymieniałem już wcześniej.

Przykład z prywaciarzem dotyczył uczniów.


@Krzym03: No tak, bo nauczyciele bardzo lubią wymagać od innych, nie wymagając zupełnie od siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkoła
  • Odpowiedz
@znmd A niby dlaczego nie mieliby mieć wypłat jak w sektorze prywatnym? Czepiłeś się kilku przypadków, a nauczycieli jest kilkaset tysięcy. Ja znam takich, których odpowiedzialność i obowiązki są na bardzo wysokim poziomie. Inna rzecz czy zakres obowiązków jest odpowiednio dobrany, ale taki system zaprojektował rząd i taki realizują nauczyciele. Pretensje można mieć do głupiego prawa oświatowego i jeszcze głupszej podstawy programowej
  • Odpowiedz
A niby dlaczego nie mieliby mieć wypłat jak w sektorze prywatnym?


@Krzym03: bo

musisz podporządkować się narzuconym regułom, mimo że nie uważasz ich za sprawiedliwe


( ͡° ͜ʖ ͡°)

Inna rzecz czy zakres obowiązków jest odpowiednio dobrany, ale taki system zaprojektował rząd i taki realizują nauczyciele.


To niech strajkują o zmianę systemu, a nie wyższe wynagrodzenia. Jakoś nie słyszę postulatów wynagradzania nauczycieli w zależności od wyników...
  • Odpowiedz
@znmd Bzdura. Zgodnie z prawem mogą strajkować tylko i wyłącznie w zakresie wzrostu wynagrodzeń mimo, że chcieliby zmian w systemie.

Strajk jest zgodny z prawem - zgodny z regułami. Właśnie o to chodzi, że podporządkowali się narzuconym regułom :)
  • Odpowiedz
Bzdura. Zgodnie z prawem mogą strajkować tylko i wyłącznie w zakresie wzrostu wynagrodzeń mimo, że chcieliby zmian w systemie.


@Krzym03: są też inne formy wyrażania sprzeciwu i wywierania nacisku. Także legalne. Jest ich cała masa. Ale jakoś nie widziałem, by się do nich kwapili.

Strajk jest zgodny z prawem - zgodny z regułami. Właśnie o to chodzi, że podporządkowali się narzuconym regułom :)


@Krzym03: są reguły rozumiane jako zbiór praw,
  • Odpowiedz
@znmd Myślałem, że jesteś płatnym Trollem, ale chyba faktycznie masz jakąś spaczonyą wizję tego kraju. Nauczyciele mają zapier. za misję ryżu z mentalnośxią niewolnika (možna im obniżać wynagrodzenie i nie wolno im strajkować, co najwyżej mogą się zwolnić). Tacy nauczyciele będą kształtować kolejne pokolenia niewolników nadających się co najwyżej do pracy przy taşmie. Takie społeczeństwo bezwolnych ludzi jest na rękę autorytarnym rządom, bo przecież ktoś musi zrzucić się na pensję asystentki czy
  • Odpowiedz
Myślałem, że jesteś płatnym Trollem, ale chyba faktycznie masz jakąś spaczonyą wizję tego kraju. Nauczyciele mają zapier. za misję ryżu z mentalnośxią niewolnika


@Krzym03: nauczyciele mają zarabiać adekwatnie do stopnia swojego #!$%@?. Obecny system to uniemożliwia, promuje bierność, mierność, ale wierność. Pierw trzeba zmienić ten system, żeby ewentualne podwyżki trafiały do osób, które na to zasługują. Ale nikt z nauczycieli ani słowem się nie zająknął na ten temat. Niech wystrajkują najpierw
  • Odpowiedz
@znmd Zaczynasz dyskutować sam ze sobą. Najpierw przekręcasz moje wypowiedzi, a potem z nimi polemizujesz (z czymś czego nie powiedziałem). Strajkowanie jest wyrażaniem braku zgody na istniejący stan, a do zasad należy się dostosować. To nie stoi w sprzeczności z tym, że należy próbować zmieniać złe zasady/prawo.

System to może zmienić rząd i to jak pokazał już kilkukrotnie w ciągu jednego dnia lub nocy uchwalając co mu się tylko podoba. Czyli pretensje
  • Odpowiedz