Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej wykopki, mam pytanie apropo akcyzy za samochód sprowadzony.Rodziciele zamierzają sobie od ziomka kupić autko, tłumaczenia papierów już są(sprowadzony że Słowacji) ale podobno nie ma jeszcze opłaconej akcyzy, a podobno była opłacona w piątek.Jak to wygląda, ile się czeka na jakieś potwierdzenie?
#pytanie #pytaniedoeksperta #gownowpis #samochody #peugeot
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BitterLemon: edit: z tego co się dowiedziałem,to dopiero będzie to potwierdzenie w poniedziałek, co dla mnie jest chore żeby tak długo to g---o szło, tym bardziej na maila :c
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BitterLemon: też właśnie biora od znajomego handlarza i to mnie w c--j skonsternowalo.Czyli jak dobrze rozumiem, samochód mogą kupić, zarejestrować a dowód opłaty akcyzy donieść później? Jeśli tak,to z czego musi się wywiązać osoba sprzedająca?
  • Odpowiedz
@Szalaputka tam gdzie ja rejestrowałem podpisywalem oświadczenie, że doniose dokument poswiadczajacy opłacenie akcyzy bodajże w ciągu 14 dni. Do tego momentu procedura rejestracji jest puszczana dalej warunkowo. Czyli dostałem tymczasowy dowód i mogłem jeździć, ale papiery do wydania stałego nie opuszczają urzędu, dopóki nie doniesiesz świstka, że takową oplaciles. Ekspertem nie jestem, ale opisuje Ci jak to wyglądalo w moim przypadku. Jeżeli chodzi o sprzedającego to obawiam się, że z niczego
  • Odpowiedz