Wpis z mikrobloga

Dzisiaj usłyszałem informacje, że w niedaleko miejsca mojego zamieszkania, w zamku w Ogrodzieńcu będą nagrywane zdjęcia do wiedźmina. Zatem pojechałem tam ze znajomymi by zobaczyć czy to prawda.
Na miejscu kiedy zajechaliśmy okazało się że parkingi są w całości wynajęte na wyłączność na kilka dni, następnie gdy szliśmy w stronę zamku wszędzie było mnóstwo ludzi z ekipy filmowej, nawet jeden zaczepił nas z zapytaniem o coś mówiąc że jest tutaj na 2 dni kręcić zdjęcia, a po drodze do zamku było mnóstwo ciężarówek i niektóre wyspecjalizowane z agregatami prądotwórczymi. Gdy przyszliśmy pod zamek okazało się że jest zamknięty dla zwiedzających do czwartku (Stał ochroniarz, który nam to powiedział, ale obok niego była otwarta brama na zewnętrzny dziedziniec i wolno poruszała się ekipa filmująca). Oczywiście teren wokół zamku nie jest, i spokojnie można chodzić wokół murów.
Co jakiś czas są jakieś dziury i okiennice w murach przez które można patrzeć na zewnętrzny dziedziniec i było widać ludzi z ekipy filmowej kręcących się po nim i wchodzących do środka zamku. Na zewnątrz zamku widać pęki kabli przeciągniętych od okna do okna co wskazuje że zdjęcia będą kręcone wewnątrz zamku.
Zapytałem się ochroniarza czy będzie tu kręcony jakiś serial/film i odpowiedział że tak, ale gdy spytałem czy wiedźmin to odpowiedział że nic nie wie i nic mu nie wiadomo po czym uciął rozmowę.
W drodze powrotnej, zaraz pod bramą na zewnętrzny dziedziniec stał samochód z kartką za przednią szybą, na której pisało "WW" i pod tym EKIPA FILMUJĄCA.

Link do małej relacji na imgur

#wiedzmin #netflix #seriale #cdprojektred #wiedzmin3 #ogrodzieniec #kino #produkcjafilmowa
źródło: comment_LWervIvYBkI4OZd4HNfh5DqHBT5CeTJd.jpg
  • 115
@Kundzio1500: jak jakiś fan chciałby się włamać, to nie jest to specjalnie trudne. Należy obejść mury idąc w stronę "maczugi". Wejście na mur jest banalnie proste, gorzej z zejściem, gdyż trzeba zeskoczyć z ok 2m. Sprawę komplikuje fakt, że na czas schodzenia jesteś w dość widocznym miejscu z dziedzińca.
@feelbeats: Nie zapominaj, że film czy serial to operowanie całą gamą sztuczek i trików. Sceny na murach mogą nakręcić w Ogrodzieńcu, sceny we wnętrzach w studiu, a potem dodadzą do tego ujęcie z zewnątrz na jakiś inny, większy zamek i oglądając widz będzie czuł, że to jest jedno i to samo miejsce. To, że ten zamek jest za mały na Kaer Mohren nic nie oznacza. Może będzie "grał" rolę wewnętrznego dziedzińca,