Wpis z mikrobloga

Dzisiaj usłyszałem informacje, że w niedaleko miejsca mojego zamieszkania, w zamku w Ogrodzieńcu będą nagrywane zdjęcia do wiedźmina. Zatem pojechałem tam ze znajomymi by zobaczyć czy to prawda.
Na miejscu kiedy zajechaliśmy okazało się że parkingi są w całości wynajęte na wyłączność na kilka dni, następnie gdy szliśmy w stronę zamku wszędzie było mnóstwo ludzi z ekipy filmowej, nawet jeden zaczepił nas z zapytaniem o coś mówiąc że jest tutaj na 2 dni kręcić zdjęcia, a po drodze do zamku było mnóstwo ciężarówek i niektóre wyspecjalizowane z agregatami prądotwórczymi. Gdy przyszliśmy pod zamek okazało się że jest zamknięty dla zwiedzających do czwartku (Stał ochroniarz, który nam to powiedział, ale obok niego była otwarta brama na zewnętrzny dziedziniec i wolno poruszała się ekipa filmująca). Oczywiście teren wokół zamku nie jest, i spokojnie można chodzić wokół murów.
Co jakiś czas są jakieś dziury i okiennice w murach przez które można patrzeć na zewnętrzny dziedziniec i było widać ludzi z ekipy filmowej kręcących się po nim i wchodzących do środka zamku. Na zewnątrz zamku widać pęki kabli przeciągniętych od okna do okna co wskazuje że zdjęcia będą kręcone wewnątrz zamku.
Zapytałem się ochroniarza czy będzie tu kręcony jakiś serial/film i odpowiedział że tak, ale gdy spytałem czy wiedźmin to odpowiedział że nic nie wie i nic mu nie wiadomo po czym uciął rozmowę.
W drodze powrotnej, zaraz pod bramą na zewnętrzny dziedziniec stał samochód z kartką za przednią szybą, na której pisało "WW" i pod tym EKIPA FILMUJĄCA.

Link do małej relacji na imgur

#wiedzmin #netflix #seriale #cdprojektred #wiedzmin3 #ogrodzieniec #kino #produkcjafilmowa
źródło: comment_LWervIvYBkI4OZd4HNfh5DqHBT5CeTJd.jpg
  • 115
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czarendzer: tak, piszę że nie trafia w moje wyobrażenie. Mi to wisi czy coś nakręcą w tym czy innym kraju czy w ogóle na chi póki będzie wyglądać dobrze.
@lyman11: Dobra napiszę to nak żebyś dał radę przetworzyć: Kaer Morhen to w książce ruiny zamku. Ogrodzieniec to też ruiny zamku. Widzisz pewien wspólny mianownik obu miejsc?
@Rusa: W książkach było wiele zamków, krajobrazy jak same ruiny nie pasują do Kear Morhen jak pisalem CGI moglo by to zmienic, jeżeli bylo by to kear morhen to zapewne krótkie sceny gdzie widać delikatnie mury jak już pisałem. ale kear morhen bym nie obstawiał
@lyman11: Wygląd całego zamku i krajobraz można wygenerować komputerowo. Ale do zdjęć w środku zamku jak najbardziej by się nadawał, szczególnie że Kaer Morhen było wykonane z wapienia jak Ogrodzieniec. Zdjęcia na planie są tańsze niż CGI. Dlatego nie pisz że by się nie nadawał, bo nie pasuje. Nie pasuje do Twojego subiektywnego wyobrażenia. I jeszcze to "xD" szydercze na końcu. Brak słów.
@vind: prawda, ale taki budynek po sześciu latach nieużywania mógłby wyglądać jak ruiny filmowanego zamku, zwłaszcza przy założeniu, że był siedzibą króla zanim okazało się, że młoda jest strzygą. Raczej nie byłby wielkości przeciętnego dworku, będącego mieszkaniem raczej tymczasowym niż stałym i w pełni reprezentacyjnym.
Ma to też trochę więcej sensu niż robienie z Ogrodzieńca Kaer Morhen, które było budowlą sporej wielkości, skoro nazywane było "warownią". Tutaj nie zgadza mi się
@caribbean: Pierwsza z prawej to możliwe, że Anya Chalotra (Yennefer), w czerwonej sukience na pewno MyAnna Buring (Triss), blondyna to Therica Wilson-Read (Sabrina Glessvig), dalej w lewo w krótkich włosach Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo). Niestety pierwszej z lewej i osoby z przodu nie jestem w stanie rozpoznać.