Wpis z mikrobloga

Dzisiaj usłyszałem informacje, że w niedaleko miejsca mojego zamieszkania, w zamku w Ogrodzieńcu będą nagrywane zdjęcia do wiedźmina. Zatem pojechałem tam ze znajomymi by zobaczyć czy to prawda.
Na miejscu kiedy zajechaliśmy okazało się że parkingi są w całości wynajęte na wyłączność na kilka dni, następnie gdy szliśmy w stronę zamku wszędzie było mnóstwo ludzi z ekipy filmowej, nawet jeden zaczepił nas z zapytaniem o coś mówiąc że jest tutaj na 2 dni kręcić zdjęcia, a po drodze do zamku było mnóstwo ciężarówek i niektóre wyspecjalizowane z agregatami prądotwórczymi. Gdy przyszliśmy pod zamek okazało się że jest zamknięty dla zwiedzających do czwartku (Stał ochroniarz, który nam to powiedział, ale obok niego była otwarta brama na zewnętrzny dziedziniec i wolno poruszała się ekipa filmująca). Oczywiście teren wokół zamku nie jest, i spokojnie można chodzić wokół murów.
Co jakiś czas są jakieś dziury i okiennice w murach przez które można patrzeć na zewnętrzny dziedziniec i było widać ludzi z ekipy filmowej kręcących się po nim i wchodzących do środka zamku. Na zewnątrz zamku widać pęki kabli przeciągniętych od okna do okna co wskazuje że zdjęcia będą kręcone wewnątrz zamku.
Zapytałem się ochroniarza czy będzie tu kręcony jakiś serial/film i odpowiedział że tak, ale gdy spytałem czy wiedźmin to odpowiedział że nic nie wie i nic mu nie wiadomo po czym uciął rozmowę.
W drodze powrotnej, zaraz pod bramą na zewnętrzny dziedziniec stał samochód z kartką za przednią szybą, na której pisało "WW" i pod tym EKIPA FILMUJĄCA.

Link do małej relacji na imgur

#wiedzmin #netflix #seriale #cdprojektred #wiedzmin3 #ogrodzieniec #kino #produkcjafilmowa
Kundzio1500 - Dzisiaj usłyszałem informacje, że w niedaleko miejsca mojego zamieszkan...

źródło: comment_LWervIvYBkI4OZd4HNfh5DqHBT5CeTJd.jpg

Pobierz
  • 115
  • Odpowiedz
@Kundzio1500:

W drodze powrotnej, zaraz pod bramą na zewnętrzny dziedziniec stał samochód z kartką za przednią szybą, na której pisało "WW" i pod tym EKIPA FILMUJĄCA.


Willy Wonka?

Walter White?
  • Odpowiedz
@Kundzio1500: Kaer Morhen było zniszczone, ale nie było aż taką ruiną, 25 lat przed wydarzeniami z sagi to był jeszcze zajebisty zamek na bogatości a tu nawet posadzek nie ma ;-; No nie wiem, niby fajno bo jest super usadowiony na skałach ale wygląda jakby połowa tego zamku pod ziemią była ;-; No i w Kaer Morhen były potężne wieże mieszkalne (no przynajmniej jedna). Szkoda, że ten Ogrodzieniec nie jest w
  • Odpowiedz
@vind: To nie musi być Kaer Morhen akurat w opowiadaniach nie bylo tego. Cintra, być może Wyzima. Ale jeśli chodzi o Kear Morhen to jednak to byly ruiny przynajmniej w sadze, a czy 25 lat wczesniej bylo inaczej to nie bylo za bardzo wspomniane
  • Odpowiedz
@Rafaello91: do niczego innego niż Kaer Morhen mi to nie pasuje kompletnie. A co do ruiny - zamek po 25 latach bycia ruiną nie będzie wyglądał tak jak taki, który ruiną jest od 500 lat :\ Mimo wszystko były tam normalne sale i pomieszczenia, a sam zamek został zaatakowany głównie przez chłopów (z pomocą czarodziejów), przed tym natomiast miał być piękną wartownią :\
  • Odpowiedz
@vind: ja pierdziele,ekipa filmowa ma kolosalny budrzet ,a wybor miejsc krecenia byl zapewne poprzedzony burza mozgów i konsultowany z specjalistami od scenografi ,oczywiście ty już stwierdziłeś jaki to jest zamek i ze sie nie nadaje po jednym zdjeciu na wykopie. Oglądając serial nigdy byś na to nie zwrócił uwagi.
  • Odpowiedz
@mnichpanda95: nie stwierdziłem po jednym zdjęciu tylko obejrzałem ich wiele, przeczytałem opisy miejsca z książek i przejrzałem wszystkie inne znaczące zamki w Polsce.
O #!$%@? tobie w ogóle chodzi? Napisałem komentarz, że niezbyt mi pasuje do wyobrażenia tego miejsca, nie wiem co do tego ma budżet i ekipa i na #!$%@? o tym w ogóle wspominasz XD
Mogę sobie mieć swoją opinię i z łaski swojej odczep się już od niej.
  • Odpowiedz
@Kundzio1500: wszystko fajnie, ale bardzo mnie zmartwilo, ze taka ilosc ciężkich kabli obciaza ruiny obudowy okien i moze jeszcze dodatkowo je zdewastować.... nie, zebym byl przesadnie wrażliwy, ale czy ten obiekt nie jest zabytkiem?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kundzio1500: a 20 km dalej mają zamek w Będzinie, pięknie utrzymany z zamkniętym dziedzińcem to nie #!$%@?, lepiej w #!$%@? ruinach kręcić...
Aha - i tak wiem że to nie wiedźmin ;-)
  • Odpowiedz
do niczego innego niż Kaer Morhen mi to nie pasuje kompletnie


@vind: @Rafaello91: zasadniczo pasuje na np. stary zamek, w którym zalegała Adda jako strzyga. Zamek miał być zniszczony, oddalony od miasta (dookoła takie tereny, że można spokojnie dorobić w postprodukcji widok na miasto), część walki odbywała się na dziedzińcu, wejście do lochu też można tam jakoś zorganizować zapewne.
  • Odpowiedz
@vind: Jeżeli to Kaer Morhen to tylko się cieszyć że wybrali Polskie ruiny. Pozatym... Serio, w czasach kiedy 70% większych lokacji dorabianych jest komputerowo, Ty piszesz że to nie pasuje..? :)
  • Odpowiedz