Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moje zarobki w tym roku (od stycznia do kwietnia 2019).
Nauczyciel w technikum, 9 lat doświadczenia (czyli 9% dodatku za wysługę lat) + wychowawstwo + dodatek motywacyjny 130 zł. Dokładnie 27 godzin tygodniowo, czyli 18 etatowych + 9 nadgodzin.
Mieszkam w małym mieście ~20 tys. mieszkańców. Nie udzielam korepetycji.

Z takich ciekawostek finansowych to zawsze mam niedopłatę podatku i muszę co roku przelać urzędowi skarbowemu dodatkowo 12 zł - od yebanych 9 lat ktoś źle oblicza podatek, a jest ~70 pracowników w szkole i od kiedy tu pracuję nikt z tym nic nie zrobił...

#strajknauczycieli #szkola #zarobki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Moje zarobki w tym roku (od styczni...
źródło: comment_1cRVZfq9DcuNixVpLo6B5YbcMQewLCid.jpg
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: 27h tygodniowo, czyli 67.5% etatu. Około 3k na rękę. Licząc 13stkę wychodzi niecałe 40k rocznie. Ekstrapolowanie wynagrodzenia dla pełnego etatu daje niecałe 60k rocznie.

Pytanie czy to dużo czy mało biorąc pod uwagę wymiar pracy (i więcej urlopu + możliwość wzięcia rocznego zdrowotnego).

Osobiście uważam, że +15% zaproponowane przez rząd byłoby tutaj ok.

Co myśli OP?
@AnonimoweMirkoWyznania: Biedni nauczyciele, rzeczywiście, zarabiają wielkie gówno na tle reszty kraju

Jak naprawdę wygląda średnie wynagrodzenie w Polsce?

Odpowiedzią jest tutaj dominanta, czyli wartość najczęściej występującego wynagrodzenia miesięcznego, które GUS podaje stosunkowo rzadko, bo raz na dwa lata. Najświeższe dane opublikowane w 2018 roku wskazują, że w 2016 roku przy hucznie ogłaszanej średniej krajowej z sektora przedsiębiorstw w wysokości 4346,76 zł brutto – 3094 zł na rękę, dominanta, czyli pensja, jaką
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciekawe co w moim poście jest manipulacją? Matematyka tak trudna, że nawet pomnożenie 2 liczb was przerasta? Widać na lepszych 'bojowników' peowców i kodziarzy nie stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy może założenie, że 27h pracy to podstawa was boli? Rozumiem, że nie zdajecie sobie sprawy, że inne zawody (zwłaszcza te dobrze płatne) też wymagają przygotowania/rozwoju/doszkalania i ogólnie czasu poza 40h tygodniowo?

@cienki137: nie wiem,
@Bilut: jeżeli dobrze zrozumiałem OPa to ma 27 godzin tablicowych. Jak dodasz do tego wszelkie inne obowiązki, to na luzie wychodzi mu 40 godzin, a jak ma #!$%@? dyrektorów to może być znacznie więcej. Czy po 9 latach pracy jakieś, powiedzmy, 3 na rękę to sporo? Czy tego chcesz czy nie, za odpowiedzialna pracę.