Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@graf_zero: ja chce zwrócić uwagę tylko na to, że osoby więcej zarabiające i tak dokładają więcej do wspólnego koszyka, dowalanie im większych podatków to tylko kara za pracę. Szczególnie w przypadku małych firm / osób fizycznych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@graf_zero: no jednak 32% na uop to troche wiecej niz 18%. Co do b2b bo do tego pijesz - nikt nie płacze ze 19% to za duzo tylko jednak wszystkich dookoła, który sumarycznie dorzucaja do puli mniej d--a boli o liniowke.
  • Odpowiedz
@graf_zero, @rawilson: problemem nie jest to, że na liniowym ludzie mają 19%, a to że etatowcy w pewnym momencie są opodatkowani 32%. Uderzenie w liniowy to działanie na zasadzie, "ja mam kijowo, to niech inni też mają". Spójrzcie jak są wydawane pieniądze z naszych podatków....nawet jak będziemy płacić 60% to i tak w tym kraju nie będzie dobrze.
  • Odpowiedz
@Diabel_rogaty: Nie bój nie bój, teraz planują pozbyć się tych co są na liniowym, potem pójdzie dalej. Ja się ostatnio poważnie zastanawiam czy by się nie przenieść te 250 km dalej za południową granicę.
  • Odpowiedz
@rawilson sory, ale Twoja logika mnie rozwalila xd chyba logiczne że skoro zarabiasz 15k to zapłacisz więcej podatku niż ktoś kto zarobi 2k, bo uwaga podatki są w stawce procentowej xd co za logika. Niestety ale nie zyjemy w utopii i nigdy żyć nie będziemy, żeby zarabiać miliony i nie płacić żadnych podatków xd
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek nigdzie tak nie napisałam i racja nie są to niskie podatki, ale jednak stawka 19% jest moim zdaniem jak najbardziej akceptowalna i na pewno bardziej opłacalna niż skalą podatkową i wejście w drugi próg. A likwidacją podatki liliowego póki co bym się na zapas nie martwiła. Był taki pomysł, ale coś czuję że nasi politycy zostaną jeszcze sprowadzeni na ziemię.
  • Odpowiedz
@yggdrasil: A nie trzeba być na liniowym, można przejść jako programista na ryczałt 17% i płacić jeszcze mniej (za to nie można robić kosztów, ale nie oszukujmy się, jak nie bierzesz leasingu na samochód za 150k to te 2 punkty procentowa dają większą oszczędność)
  • Odpowiedz