Wpis z mikrobloga

@ten_co_uciekl: trolle lub pożyteczni idioci już wczoraj albo dziś rano rozpoczęli sianie ziarna bo to była jedna z pierwszych rzeczy jakie usłyszałem w robocie. Notabene od typowej madki co narzeka że nie ma 500+ na swoje jedyne xD
@chlodny__klecha dziś miałem dokładnie to samo! xD Nawet jak mi w pracy tłumaczyli że to na serio, nie mogłem uwierzyć () Dopiero gdy sprawdziłem w serwisach informacyjnych i uświadomiłem sobie ze to prawda, to myślałem że padnę z żenady ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mango2018: > Pieniądze, które chce rozdać PiS będą pochodzi z funduszy Unii, które mają pójść na rozwój wsi.
Inaczej, te pieniądze powinny być rozdysponowane na nowy sprzęt rolniczy, nowe zakłady i ogólnie na unowocześnienie rolnictwa, aby stało się nawocześniejsze i bardziej wydajne.
Ale brednie. Dopłaty bezpośrednie i PROWy to zupełnie inny dział WPR. Nie można z programów restrukturyzacji przelewać kasy na obszarówki.
to myślałem że padnę z żenady


@latko: a powiedz, tylko tak szczerze. Lepiej jest dawać polskim rolnikom szansę na rozwój i polepszanie swoich gospodarstw by te lepiej zarabiały i bogaciły się w Polsce czy lepiej gdy Polska będzie importować żywność z zagranicy i tam zostaną nasze pieniądze?
@karczochh: Bo w nowej perspektywie finansowej WPR ma istnieć fundusz strategiczny w którym dane państwo będzie w pewnym zakresie samo wybierało na co w rolnictwie przeznaczy fundusze. PiS zadeklarował, że podniesie z tego funduszu już i tak istniejące dopłaty do bydła z 370 na 500zl. Ale lepiej krzyczeć hur dur kaczor daje pincet plus na krowy a na nauczycieli nie ma! Pieprzona polska mentalność "gówno wiem ale się wypowiem" bo przeczytałem
@chlodny__klecha
Z tego co czytalem to chodzi o przywrocenie doplat (srodkow unijnych) dla malych przedsiebiorstw. Bo do tej pory tylko duze gospodarstwa takowe posiadaly (z duza iloscia trzody chlewnej lub krowiny;)
Nie. To nie jest (jak to podlapaly media nieprorzadowe) kolejny program KWOTA+ dla krow i swin. Popraw mnie jesli zle pisze.
Ponizej link:
https://wspolczesna.pl/minister-ardanowski-500-zl-na-krowe-i-100-zl-na-tucznika-moze-uda-sie-wprowadzic-jeszcze-w-tym-roku/ar/c8-14032241
PS co by nie bylo, nie bronie PiSu. Jestem przeciwny rozdawnictwu. Ale nie lubie jak ludzie nie