Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 510
Minęło już 8 miesięcy od czasu jak o tym wspominałem, ale dzisiaj kochani taksiarze wyjątkowo grają na nerwach (bodajże blokada w Warszawie) to przypomnę:

W Szczecinie przy dworcu głównym powstał parking typu "Kiss & Ride", dopuszcza on postój do max 1min, aby dać przysłowiowego całusa i odebrać / odstawić drugą osobę na dworcu.

Oczywiście kochane złotowy jako że to jest parking bezpośrednio przed dworcem oblegają go 24/7 licząc że ludzie prosto z pociągu skorzystają z ich usług (najdroższych taksówek nawiasem mówiąc). Oczywiście 100m dalej jest postój dla taksówek, ale to im nie przeszkadza zajmować i łamać prawo (którego tak próbują się trzymać w protestach, tylko legalni taksiarze bla bla).


#taxi #bekazpodludzi #szczecin
Kakaladze - Minęło już 8 miesięcy od czasu jak o tym wspominałem, ale dzisiaj kochani...

źródło: comment_684ngucb81ode02V8kmGiFd6uxrWWV3m.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Kakaladze: temat z tym parkingiem mi tak ciśnienie podnosi, że głowa mała. Zawsze mam z nimi spinę jak podjadę pod dworzec i chcę kogoś wyrzucić. I jeszcze pretensje mają jak żądam by się przesunęli.

Ostatnio postanowiłem być kulturalny i jak wyjeżdżałem (wow, było miejsce) to gość akurat parkował. Mówię do niego grzecznie, że to nie jest postój dla taxi. Odpowiedź - to gdzie on ma parkować? No jasne, nie mam gdzie parkować to elo, wasz problem.

Mówię, że to tylko na chwilę do wyrzucenia bądź zabrania ludzi to on do mnie, że czeka na klienta. Więc mówię, że poczekam razem z nim i jeśli nie przyjdzie to odjedzie. Coś tam odburknął, a ja musiałem jechać
  • Odpowiedz
emat z tym parkingiem mi tak ciśnienie podnosi, że głowa mała. Zawsze mam z nimi spinę jak podjadę pod dworzec i chcę kogoś wyrzucić. I jeszcze pretensje mają jak żądam by się przesunęli.


@Krupier: Też mnie to bardzo denerwuje. Generalnie jako, iż mieszkam w okolicy to jestem tam niemal codziennie i widzę, że w tygodniu to zdarzają się sytuacje, iż ochroniarze ich przeganiają z tych miejsc. Choć wtedy okupują te okoliczne miejsca parkingowe tak, że potem ciężko tam się poruszać.

Ogółem myślę, że trzeba bardziej nacisnąć służby by tych gości temperowały. Postawić kamerę 24h i sypać mandatami bez
  • Odpowiedz
@GoodPain: od tego jest straż miejska. W Szczecinie ostatnio mocno walczą ze źle parkującymi kierowcami więc mogliby się zająć również tym. I tak, to jest ważna rzecz bo nie pozwala swobodnie korzystać z dworca.
  • Odpowiedz
@Kakaladze: Te #!$%@? #!$%@? w Poznaniu robią to samo. Paredziesiąt kilometrów dalej na postoju do taksówek SM wypisuje kwity. Na kiss & ride nie podchodzi, mimo że w epoznaniacgh i innyhc gazetach piszą iż wiedzą o problemie...
  • Odpowiedz