Wpis z mikrobloga

Jeżeli ktoś pracuje na etacie 8 godzin dziennie zarabiając mniej niż 6998,4 netto miesięcznie jednocześnie popierając strajk nauczycieli to jest głupi, albo nie świadomy tego ile wynosi pełen etat nauczyciela w szkole... Wynosi on bowiem 18 godzin lekcyjnych tygodniowo! 13 i pół godziny tygodniowo. Nie całe 3 godziny zegarowe dziennie nie uwzględniając przerw między lekcjami (trwających kila minut). "Tytuł zawodowy magistra z przygotowaniem pedagogicznym (dotyczy ok 96% nauczycieli)". Dla nauczyciela dyplomowanego z takim wykształceniem pensja minimalna za w/w "etat" to 3483zł brutto. Daje to 2493 zł na rękę. Zakładając miesiąc z 21 dniami roboczymi 43,74zł za realną godzinę pracy. Przy pracy 40 godzin tygodniowo x 4 tygodnie wynosiłoby 6998,4 na rękę miesięcznie. Dodajcie do tego jakieś 3 miesiące urlopu w roku. Ja zarabiam po 10 latach 2750zł za pełen etat. Nie życzę sobie żeby ktoś mi jeszcze zabierał i dawał im 1000+ miesięcznie.

#oswiadczenie #zalesie #strajknauczycieli #strajk
  • 29
@Shmit: Ja tam popieram, nie jestem "interesantem" bo po 3 latach rzuciłem pracę nauczania i nie zamierzam wracać, bo po ogarnięciu przekładu obowiązków na wynagrodzenie, to to się nie trzyma kupy. Ale znam sprawę od środka więc się wypowiem.
Warto dodać, że oświata idzie wg Karty Nauczyciela, a nie kodeksu pracy. Kilka lat temu opłacało się być nauczycielem, przykładowo porównując najniższą krajową do minimalnego zarobku nauczyciela. Niestety teraz jest tak, że
@Shmit dlatego napisalem "nie wszyscy". A ja im nie żałuję, chętnie tych podatków zapłacę więcej. Tylko zauważam, że ludzie z mojego otoczenia, którzy nie mają dobrej pracy/nie radzili sobie w czasie edukacji są ostro przeciwni podwyżkom, a ludzie nawet niezwiązani z nauczaniem (ja mogę być "bias" z racji ze kilka lat pracowałem), a którzy dobrze sobie radzą, strajk ten popierają.
@InstruktorLewitacji:

Ja zarabiam po 10 latach 2750zł za pełen etat.


Nie uważasz, że to z Tobą jest jakiś problem jeśli po 10 latach (!!!) zarabiasz mniej niż średnia krajowa? #!$%@?. Nie wyobrażam sobie pracowania więcej niż pół roku za taką stawkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kopszmercen: Szmaciarzu czytałem Twoje inne wpisy i podziękuje za dyskusję. Wiedz, że gardzę Tobą bardziej niż całym pisem i resztą tego bydła z wiejskiej. #!$%@? wyborca Petru. Jeśli coś złego dzieje się w kraju to przez takie #!$%@? jak Ty. Wystarczy że ktoś ma inne zdanie niż Ty i już zostaje pisowskim #!$%@?... Uj ci w krzyż.
@channel: Absolutnie nie, uważam, że za czytanie wypoku i oglądanie youtube 2750zł netto jest godziwą stawką. Moja teściowa jest nauczycielką polskiego w dwóch szkołach średnich. Nie jest specjalnie zawalona robotą, każda lekcja to program, ten sam scenariusz. Zarabia łącznie ponad 5 koła i zaciera rączki na podwyżkę ze strajku. Mimo że pedagogiem jest #!$%@?.