Wpis z mikrobloga

Jak wspominam moich nauczycieli to 75% bym u----ł pensje o 30% za ich brak zaangazowania i podejscie do uczniów. Oni nie wzbudzają w uczniach checi rozwoju bo odejscie od klucza równa się często ocenie w dół.
#strajknauczycieli
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pepe_Roni: Przyczyną takiego stanu rzeczy są właśnie żałosne zarobki. Jeśli nauczyciel zarabiałby w miarę normalne pieniądze to może poszliby do szkoły pracować ambitni ludzie.
  • Odpowiedz
@Pepe_Roni: Wykop to jest chyba jakieś zbiorowisko patologii, bo p---------e o gnębieniu przez nauczycieli w szkole biednych, niewinny dzieci zdarza się tu nader często. Ni c---a nie znam ani z podstawówki, ani ze średniej kogokolwiek kto wspominał by te lata jako trauma, ale w sumie należę raczej do tych starszych tutaj więc może kwestia pokoleniowa i millenialsi rzeczywiście cierpieli wielkie katusze w tych gimnazjach.
  • Odpowiedz
@mwmichal: Nie do końca jest to prawda, sam pewnie spotkałeś się z tym, że nauczyciele faworyzują uczniów, w technikum nauczycielka kazała nam napisać biznesplan i wgl. ja dostałem 3+, a ziomek z innej klasy który go odkupił ode mnie dostał 5- jedyne co zmienił to nazwa firmy, logo i pobawił się interpunkcją. Następną sytuacją którą wyraźnie zapamiętałem była interpretacja tekstu na j.Polskim, dostałem 4-, a ziomek którego nie lubiła nauczycielka
  • Odpowiedz
nauczyciele zrazili Cię do nauki? A może to, że po prostu nie lubisz się uczyć zraziło Cię do nauki? Większość Polaków miała takich samych nauczycieli jak Ty i jakoś mamy w kraju osoby o wielkiej wiedzy, więc nie zrzucaj winy na nauczycieli.


@mwmichal: Lubię się uczyć i poszerzać wiedzę, od dziecka uwielbiałem. Jednak do szkolnej nauki mnie zrazili skutecznie. Całe lata przepisywania podręcznika do zeszytu albo czytanie tematu w klasie przez jednego ucznia podczas gdy nauczyciel sobie siedział bezczynnie. Potem tylko zadanie domowe - czyli zrobienie w zeszycie ćwiczeń zadań do aktualnego tematu i sprawdzenie tego na kolejnej lekcji. Sory, tak to każdy może „uczyć”.

To, że mamy osoby o wielkiej wiedzy nie oznacza, że mamy dobrych nauczycieli. To ich indywidualny sukces, że wykorzystali swój upór. Szkoła w zdecydowanej większości przypadków nie ma z tym nic
  • Odpowiedz
gdyby podwyżki były motywowane zmianą kadr i porządną reformą,

@restecp: Pretensje miej do rządu, jedyne co potrafili zrobić to pozmieniać nazwy szkół, nie orientując się przy tym, że dwa roczniki pójdą w tym samym czasie do liceum. Co do podywżek to przez samą inflację się należą, bo w markecie lepiej płacą. Elo.
  • Odpowiedz