Wpis z mikrobloga

Jest godzina 21:10 i nadal nie wiadomo czy strajk jutro się odbędzie. Przecież to jakaś parodia. Mam do 24 siedzieć i badać A MOŻE JUTRO BĘDĘ MUSIAŁ JEDNAK IŚĆ? od kiedy to obowiązek ucznia koczować przy mediach i patrzeć czy jakieś informacje nie spłynęły.

Tyle o starszych uczniach. A co z ludźmi, którzy posyłają dzieci do na przykład pierwszej klasy podstawówki?
NO SORY SZEFU, NIE BĘDZIE MNIE JUTRO W ROBOCIE.
ALBO JEDNAK BĘDĘ.
W SUMIE TO #!$%@? WIE, RZUĆ MONETĄ, ZAAKCEPTUJĘ WYNIK.

niepoważni ludzie

#strajknauczycieli #strajk #szkola
  • 31
@Fenomenomen: co ty #!$%@??

moja matka - zanim zmarła na raka 15 lat temu - była nauczycielką. i ja doskonale pamiętam ile nauczyciele #!$%@?ą. widziałem to na własne oczy. i sorry.. ale skoro prezes kurdupel woli zajmować się krowami i #!$%@?ć jak to on nam da kase na krowy (#!$%@?... unijną kase on nam będzie dawał #!$%@? kurdupel) to ma teraz za swoje.

oświata była totalnie #!$%@? (przypomnę młodzieży, bo zdaje
@Brzozovvska tego urlopu na chorobę dziecka nie przysługuje nieskończona ilość. Czyli jak dziecko już serio zachoruje, to taki rodzic nie będzie miał tego rodzaju urlopu, bo wykorzysta to na strajk. Nie oceniam strajku, ani nic takiego, po prostu pisanie, że rodzic ma przecież dwa dni wolnego na cały rok na nagłą chorobę dziecka i może to wykorzystać na strajk, kiedy mamy 12 miesięcy, w których dziecko naprawdę może nagle zachorować, to jest
@top_czipsy ok, ale chyba prawidłowo jest to wykorzystywane jako szybki urlop na chorobę dziecka bez latania po lekarzach? Nie znam praktyki, ale sama bym tak uczyniła, gdyby nagle coś się stało. Bo chyba nie każdy rodzic leci do pediatry jak dziecko ma większe przeziębienie, no nie wiem
@mmenelica: Lol przecież szkoła nawet podczas strajku ma obowiązek zapewnić opiekę wszystkim uczniom jacy do niej przyjdą. Za niezapewnienie tego dyrektor leci ze stołka, a jeżeli cokolwiek stanie się "wysłanemu" do szkoły i nie przyjętemu dziecku to dyrektorowi i temu kto odmówi wstępu grożą wielkie kary.
@mmenelica: A jak oni maja strajkowac nie narazajac obywateli? XD wiesz jaka jest idea strajku? Brak uslug ze strony budzetowki, oznacza brak uslug dla obywatela. Jak maja inaczej strajkowac, aby rzad pomyslal, ze nje zartuja? Zeby to rzad, ktory ma dbac o jakosc tych uslug, cokolwiek zrobil?
związki mogły odrzucić tę propozycję spotkania, strajkować w poniedziałek i się spotkać z nimi tego dnia - jeśli doszliby do porozumienia strajk skończyłby się po jednym dniu. i nie byłoby żadnej dezinformacji


@mmenelica: To w poniedziałek byś siedział i czekał na wyniki rozmów, bo nie miałbyś pewności, że we wtorek będą już pracować. Imo efekt byłby taki sam.