Wpis z mikrobloga

Halo Mirasy i Węgierki antysmogowe i przeciwpyłowe ;) Mam taki problem, że pracuje na kopalni i przydałoby mi się coś do ochrony dróg oddechowych, bo zapylenie w tym momencie jest niesamowite. Od razu zaznaczam, że nie jestem zatrudniony przez kopalnie, tylko przez firmę zewnetrzną i z tego co widzę to pracodawca zapewnia tylko wypłatę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu potrzebuje jakieś maseczki przeciwpyłowe, tylko nie jakieś najtańsze dziadostwo, bo to się nie sprawdza. Poleci ktoś jakieś? Nie wiem czy takie przeciwsmogowe się nadadzą. Szczerze mówiąc interesuje mnie, żeby dało się przez nie jakoś oddychać (jest to możliwe?), były szczelne l i w miarę możliwości niejednorazowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kopalnia #wegiel #maska #smog #bhp #pracbaza #kiciochpyta i może jeszcze #krakow xD
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@guru8: jak te za dwa złote mają lepsze właściwości niż te antysmogowe za milion. Jakie koleś się zajebiście o normach rozpisał pod którymś znaleziskiem z maskami
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Salty_donut Łooo panie, ja myślałem że stówa to mi raczej starczy na całoroczne zaopatrzenie w te maski i flaszkę xD Aż takiego czegoś chyba nie potrzebuje, zresztą krety w takich chyba nie chodzą ;)
  • Odpowiedz
@guru8: żartujesz ( _) jeśli nie jesteś na B2B to ciśnij pracodawcę że ma obowiązek zapewnić ci ubrania robocze i środki ochrony, nawet jeśli to jest zlecenie. Jeśli to nie pomoże, to zgłoś ich do PIP.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@antkowa No wiem o tym, ale co zrobię, albo zacznę walczyć o gówniane ciuchy, które mi będą leżeć, bo i tak chodzę we własnych ciuchach, a roboczych i tak mak od ciula xD Zresztą zacznę się burzyć to mi podziękują, a nie wiem czy gdzie indziej mi zapłacą podobnie za taką pracę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@high_hopes
@macieklaciek
@Salty_donut
Dobra uściślę to, ja nie pracuje na dole, tylko na powierzchni jako operator ładowarki. Taka profesjonalna to serio dla mnie będzie przesadą, bo i tak w kabinie siedzę, ale zawsze zawieje, bo okno otwarte albo drzwi jak stoję. A teraz jestem przy przesiewaczu i jest czorno xD
  • Odpowiedz
@guru8: dobra, teraz wszystko jasne. Słuchaj, najważniejsze jest jest żeby były certyfikaty i specyfikacja FPP (od 1-3, 3 najlepsza ) i dla Ciebie z dopiskiem D (pochłanianie pyłu badane pyłem dolomitowym) lub C (badane pyłem węglowym). Myślę że w sklepach BHP bez problemu znajdziesz do maks 10zł/szt.
Poczytaj 'klasyfikacja filtrów i pochłaniaczy' żebyś na przyszłość wiedział czego szukać :)
  • Odpowiedz
@guru8: słabo strasznie :/ pomyśl o 3M, u nas, gdzie panuje wysokie zapylenie wyposażamy pracowników w takie jednorazowe i takie z wymuszony obiegiem powietrza. I zaopatrz się koniecznie, bo pylica to paskudna choroba :/
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@antkowa Niby słabo, ale tak jak mówię ciuchy mam albo z poprzednich prac albo kupione swoje. A z takich roboczych to korzystam jedynie ze spodni i kurtki, takto wole swoje ciuchy, koszula lniana+bluza z kapturem i do tego spodnie z demobilu. Żaden pracodawca mi nie zapewnił tak dobrych i użytecznych ciuchów. A serio wole sam sobie kupić ciuchy niż mieć stertę bezużytecznych ubrań.
  • Odpowiedz
@guru8: Byłem niedawno na zlocie bezpieczenstwa dla kopaln organizowany przez WUG. Oglądałem maski do ochrony górnych drog oddechowych. Nie pamietam nazwy firmy, mam w pracy katalog - napisze do Ciebie na prv lub tutaj. Ogolnie sprzęt w cenie 3000-6000zł (zakładasz na kark takie ustrojstwo (nie jest ciezkie - jest czepek na glowe pod kask na którym wisi gdyby Ci ciązył), w nim znajduje sie filtr wymienny i bateria - maseczka informuje
  • Odpowiedz