Wpis z mikrobloga

1. Kup buciki dziecięce na allegro
2. Okazały się za małe i spytaj się czy ma większy rozmiar
3. Nie ma. Odsyłam paczkomatem.
4. Otrzymuje zwrot bez kosztów przesyłki
5. Pytam się czemu
6. Sprzedawca "Nie wspomnę, że zarabiając 7 zł na bucikach to dla mnie katastrofa, gdy musiałabym zwracać za koszty  wysyłki. "
7. Piszę polubownie że tak nie wolno i że zglosze to. Olewa mnie
7. Zgłoś do Allegro że nie oddaje kupującym zwrotów kosztów za przesyłkę
8. Sprzedawca traci tytuł Super Sprzedawcy
9. Dostaje po 2 msc zwrot kosztów za przesyłkę
10.Pisze do niej że jak ma takie małe marże to niech lepiej idzie na stragan gdzie nie ma zwrotów
11. Czuję się lepiej
12. Punkt 7. był dwa razy
#januszebiznesu #allegro
  • 298
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie, koszty zwrotu ponosi sprzedajacy.

@miki4ever: i tak i nie.
Ja mówię o zwrocie bez podania przyczyny do 14 dni. W tym wypadku, kupujący ponosi jedynie koszty odesłania produktu do sprzedawcy.
W przypadku gwarancji czy rękojmi sprawa może wyglądać inaczej - nie orientuję się.
  • Odpowiedz
Ja mówię o zwrocie bez podania przyczyny do 14 dni. W tym wypadku, kupujący ponosi jedynie koszty odesłania produktu do sprzedawcy.


@Unik4t: Nie, juz pare razy ktos tu wrzucal przepisy.
  • Odpowiedz
@love2spooch: jak stracił SS to chyba nie za to jedno przewinienie xD
Pokrycie kosztów przesyłki to normalna sprawa a od cebulaków wyzywają się chyba ci, którzy kupują najtańsze gówno u januszy xD
  • Odpowiedz
@miki4ever: ale nadal jest to cebulactwo. Przecież nie jest fizycznie możliwe zwrócić usługi wysyłki. Czy poczta/kurier zwraca kasę jak coś odsyłasz? Nie zwraca, bo usługa została wykonana i nie można je odwykonać, więc jest to strata sprzedawcy. Wraca do niego tylko towar. Dlaczego ma więc płacić za wysyłkę dwa razy, raz poczcie a raz Tobie? Zareagowałeś zupełnie nieadekwatnie, rozkręcając gównoburzę i karząc sprzedawcę z wielką nawiązką.
  • Odpowiedz