Wpis z mikrobloga

@kowad: to że chodziłeś do jakiejś podszkoły, to nie moja wina. Ale jak rozumiem, wymagasz kompetentnego pedagoga, najlepiej zarówno po AWF jak i pedagogice - który poprowadzi zajęcia korekcyjne lub zajęcia profesjonalne, sportowe, a zgodzi się robić to za 1500 zł na rękę, dodatkowo ucząc w 3 szkołach, żeby uzbierać z tego jeden etat? xD

Seems legit.

Podpowiem ci: jak chcesz kompetentnych ludzi, którzy nie będą siedzieć w swoim kantorku, to
  • Odpowiedz
@biesy: z kim bym nie rozmawiał to jakoś historie z wfu się powtarzają i wszyscy mieli takich samych nauczycieli, co zresztą widać tutaj w komentarzach. Jedyni którzy mieli dobrych nauczycieli to jakimś cudem dzieci wfistów. Na 100% przypadek. Co więcej rozmawiałem też z aktualnymi wfistami i też mówią, że "szkoła nie ma być od tego, żeby uczyć gry w piłkę, siatkę, kosza, biegać itp bo od tego są zajęcia pozalekcyjne, na
  • Odpowiedz
A jakby tak przenieść koszta wynagrodzeń katechetów wyłącznie na kościół, a zaoszczędzone w ten sposób środki publiczne przeznaczyć na podwyżki dla nauczycieli? I już by się znalazło trochę grosza! Ale by był ze mnie dobry Minister! (σ ͜ʖσ) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Tomcio_W: zerknij
  • Odpowiedz
a nauczenie dzieciaka 2 zwodów czy którą stroną ma kopnąć piłkę w ciągu paru miesięcy, nie wymaga "zajęć korekcyjnych, profesjonalnych, sportowych awfu i pedagogiki", paradoksalnie wymaga tylko minimalnej wiedzy i zaangażowania


@kowad: to według ciebie do tego powinna sprowadzać się praca wfisty? Do nauczenia dwóch zwodów i tego w którą stronę ma się kopnąć piłkę? xD
  • Odpowiedz
@pancreaticcarcinoma: chodzi o to, zeby w przyszłości na nauczyciela szly osoby ambitne, w obecnej sytuacji idą w większości nieudacznicy. Danie im podwyżek z dupy prawdopodobnie niczego nie zmieni, ale da może innym przyszłym nauczycielom motywacje. Co więcej obecnie kadra nauczycielska mocno się starzeje.
  • Odpowiedz
@biesy: pisałem wyżej co wg mnie jest złe i co mniej więcej powinno się znaleźć na lekcji wfu. Tu albo wmawiasz mi rzeczy, których nie powiedziałem albo piszesz "xD". Nie bardzo mamy o czym rozmawiać.
  • Odpowiedz
@Przydatniak Jak jakiś wuefista nie znalazł drugiego etatu np. jako trener to beka z takiego protestującego o wyższe pensje. Trenerzy personalni, trenerzy jakiś szkółkach piłkarskich których jest od nasrania itd. Ze wszystkich nauczycieli oni mają najłatwiej by ogarnąć drugą fuche.
  • Odpowiedz
sprawdzenie listy obecności, rzucenie piłki (o ile jakaś już na sali nie leży) i schowanie się w kanciapie obok sali sportowej to jest opieka nad dziećmi?


@kowad: nie, to jest patologia, w dodatku karalna, uczeń powinien być cały czas pod opieką. Gdyby coś się stało uczniowi podczas nieobecności nauczyciela to ten ma nad sobą odpowiedzialność karną, a nawet jakby był obecny i stwierdzono, że uczniowie wykonywały źle dane ćwiczenie lub było
  • Odpowiedz
@Erwos: Mam koleżankę która pracowała w MOPS i ma zupełnie inne zdanie - i choć szanuję Twoje, uważam że dzięki wielu swoim zawodowym doświadczeniom z madkami500+ jest w ocenie sytuacji dużo bardziej wiarygodna ;)

Ponadto jest wiele rodzin, gdzie 500+ to główne źródło dochodu. Nikt w rodzinie nie pracuje, bo przecież są kuroniówki, zasiłki dla samotnie wychowującej, paczki z gminy, darmowy węgiel. Wiadomo, trudno o spotkanie takiej rodziny w Warszawie, czy
  • Odpowiedz
To chyba tylko u mnie w podbazie było tak że z każdego sportu były referaty oraz sprawdziany teoretyczne i praktyczne?
  • Odpowiedz
@utopjec: teoretycznie tak, ale jakoś dziwne, że nauczyciele się tego nie obawiają. Udowodnienie nauczycielowi, że to nie był przypadek, tylko niedopatrzenie przy opiece będzie bardzo trudne.

Robienie z nauczyciela ciecia jest czystej wody propagandą


jaka propaganda? Mówię jak pamiętam szkołę. A osobiście jestem za dobrymi pieniędzmi dla dobrych nauczycieli. Z tym, że z aktualną podstawą prawna i kartą nauczyciela, nie widzę sposobu na odróżnienie dobrego od złego. I serio bardzo bym
  • Odpowiedz