Wpis z mikrobloga

Jadę sobie przez ten Wietnam i muszę Wam powiedzieć, że to naprawdę bardzo przyjazny i bezpieczny kraj. Nie wiedziałem za wiele przed przyjazdem tutaj ale nie spodziewałem się, że ludzie będą tacy gościnni. Wszędzie mnie witają i machają, szczególnie dzieci. Mimo, że nie znają angielskiego to jednak nie boją się interakcji z białym człowiekiem. Jestem w trasie zaledwie kilka dni a już miałem kilka miłych sytuacji z lokalsami. Zaczynając od dwudziestoparoletnich farmerów zajmujących się smoczymi owocami, którzy zawołali mnie do stolika i stawiali sok z trzciny cukrowej <3 (80gr za kubek ale liczy się gest ʕʔ). Po mechanika, który za darmo nasmarował mi łańcuch, a cała jego rodzina przyszła się przywitać i zapytać skąd jestem. Kończąc na gospodarzu posesji, który zaprosił mnie do środka gdy schroniłem się pod daszkiem jego bramy garażowej przed gwałtowną ulewą. Trzeba przyznać, że wietnamczycy prowadzą bardzo beztroskie życie i to się udziela. Nie denerwuje mnie nawet gdy ktoś mi zajeżdża drogę, co jest nagminne w miastach. Jeżeli ktoś zastanawia gdzie pojechać do Azji, żeby poczuć klimat tego regionu świata to Wietnam wydaje się być idealny.

Dla niewtajemniczonych: Jadę z Ho Chi Minh City (Sajgon) do Hanoi, głównie wybrzeżem. Aktualnie jestem w Nha Trang. W 4 dni przebyłem blisko 600km z około 2000km. Muszę dotrzeć do stolicy najpóźniej 14.04, więc czeka mnie intensywna podróż na północ.

Zdjęcie zrobione na trasie Da Lat -> Nha Trang. To chyba będzie mój ulubiony odcinek. Nie ma to jak góry :)

#wietnam #podrozujzwykopem #podroze #motocykle #azja #fotografia #mojezdjecie #chwalesie #dziendobry #swiat
vans - Jadę sobie przez ten Wietnam i muszę Wam powiedzieć, że to naprawdę bardzo prz...

źródło: comment_dGagKRv970zPnK3kMX4Yntb3BJgq5S1X.jpg

Pobierz
  • 169
  • Odpowiedz
#!$%@? jak ja bym chciał mieć tyle kasy i tyle możliwości żeby taki trip zrobić


@Gandezz: Wietnam to jeden z najtańszych krajów świata dla turysty. Co roku dziesiątki jak nie setki tysięcy bacpackerów korzystają z jego uroków, więc jest też bardzo dobrze opisany pod względem turystyki.

bo Polaków niby lubią, Francuzów nie, z uwagi na wojnę.


@yeloneck: nic bardziej mylnego. Lubią i Francuzów, i Rosjan i Amerykanów. Czasem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vans: Nie chcę Cię martwić, ale im bardziej na północ, tym gorzej z ludźmi, smogiem (choć to może zależeć od pory roku) i jedzeniem. Robiliśmy tę trasę rok temu, ale w drugą stronę ;) Najlepszy sposób na zwiedzanie Wietnamu, znajomi tuż po nas przyjechali i przemieszczali się busami, nie było dnia, żeby ktoś ich nie próbował naciągnąć, a motorem można unikać wiele takich sytuacji ;)
  • Odpowiedz
@maximus481: Co kto lubi ;) Ogólnie jeśli chodzi o jedzenie w Wietnamie, to słyszałem głównie skrajne opinie, przy czym więcej negatywnych. Ja jako tako jadłem te ich dania, ale żona się strasznie męczyła, taką symboliczną granicą w drodze na południe było Hue, od wtedy jedzenie zaczyna się robić nieco lepsze :P
Byłeś w Sa Pa? Zazdroszczę, dla nas było wtedy za zimno, żeby się tam zapuścić, dla tego regionu bym
  • Odpowiedz
@Adonix: Przesuwam lot powrotny jakoś na koniec kwietnia.
@alphabeta: Nie ale słyszałem, że na północy można jak najbardziej zjeść psa.
@TAKATA_: Dzień wcześniej planuję sobie kolejne miejsce docelowe i trasę jaką pokonam. Wtedy też rezerwuję nocleg. Jestem wygodnicki i śpię w ho(s)telach - własny pokój z prywatną łazienką. Kosz takiego noclegu to 10-15$. Standard bywa różny, z czystością również. Chciałbym później jeszcze skorzystać z jakiegoś tzw
  • Odpowiedz