Wpis z mikrobloga

@yamnichek_pyesio: Bogaty to określenie stanu posiadania i tyle. Natomiast klasa robotnicza to klasa społeczna z jej specyfiką socjologiczną. Zatem te pojęcia nie są tożsame, a w czasach dzisiejszych, kiedy glazurnik czy spawacz może zarabiać więcej niż dyrektor biblioteki uczelnianej wręcz wybitnie. Grupą przeciwstawianą klasie robotniczej są właściciele środków produkcji, czyli w zasadzie przedsiębiorcy, kiedyś mówiono tu o burżuazji, ale to w zasadzie określenie zamożnego mieszczaństwa i jest nieco nieaktualne. Oprócz tego
  • Odpowiedz
Bogaty to określenie stanu posiadania i tyle. Natomiast klasa robotnicza to klasa społeczna z jej specyfiką socjologiczną.


@kult_cwaniaka: Cieszę się, że to rozumiesz. A teraz wskaż mi gdzie niby do kurtyzany pisałem, że tak nie jest? Bo nic w tym elaboracie który popełniłeś nie czaję po co o tym nie mówi (chyba, że chciałeś udowodnić mi, że faktycznie ni w ząb nie rozumiesz teorii zbiorów i dodatkowo przypisujesz mi poglądy, których
  • Odpowiedz
A teraz wskaż mi gdzie niby do kurtyzany pisałem, że tak nie jest?

Yyy, czekaj no, tu?

szanujesz klasę robotniczą, czy po prostu nie lubisz bogatych?

@yamnichek_pyesio: No więc chyba jednak różnicy między "stanem posiadania biletów płatniczych NBP ", a "klasą społeczną" nie rozumiesz. W dodatku w życiu chyba widziałeś mało elaboratów, skoro trzy zdania na krzyż określasz w ten sposób.
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: jeśli twój mózg jest jeszcze na gwarancji to zrób mu przegląd techniczny w autoryzowanym serwisie, bo naprawdę coś w nim ostro szwankuje, jeśli widzisz w moim pytaniu sprzeczność z

Bogaty to określenie stanu posiadania i tyle. Natomiast klasa robotnicza to klasa społeczna z jej specyfiką socjologiczną.


To jak dziwić się, że można zapytać, czy ktoś lubi margerittę, bo to pizza wegetariańska, czy po prostu smakują mu składniki i twierdzić, że
  • Odpowiedz
@yamnichek_pyesio: Większości bogatych jakich poznałem nie lubię. W sumie fajni ludzie, ale oni gardzą biedniejszymi. Klasa robotnicza - należy im się jako tako szacunek. Wszyscy bogaci jakich poznałem to oni guzik społeczeństwu dali, jedynie znajomości i różne triki porobili...
  • Odpowiedz