Wpis z mikrobloga

Witam

Sprawe mam bo jestem calkowicie ciemny w temacie :P
siorka mi sie wygadala ze chce sobie gitare kupic (i dobrze ze sie wygadala bo niedlugo ma urodziny = ja mam z glowy problem prezentu:P)
Chodzi o to ze to juz "stara dupa" (nadal mlodsza odemnie:P) i to nie jest tak ze "woo chce sie nauczyc wymiatac" tylko bardziej "woo zawsze chcialam a teraz mam warunki i czas zeby sie nauczyc podstaw" (notabene raczej nie podejrzewam jej o mega sluch muzyczny ale juz mieszka na swoim wiec biedny bedzie szwagier i siostrzeniec a nie ja :P)

I teraz pytanie:
klasyczna czy akustyczna?? (za cholere nie mam pojecia czym sie to rozni i czy moze miec znaczenie w nauce-ktoras latwiejsza?)

struny mysle ze nylonowe na poczatek-mniej paluchy bola

na cos szczegolnego mam zwrocic uwage przy zakupie? (nie ma to byc sprzet za niewiadomo ile :) )

bede dzwieczny za rady

#gitara #gitaraakustyczna

(jak zdublowalem to przepraszam bo jakis debilizm z weryfikacja wyskoczyl i nie wiem czy sie wyslalo)
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: klasyk nylon, akustyka metalowe. Zależy od granej muzyki itp. Klasyk też da radę. Yamaha C30 np jest ok. I klasyk i akustyk występuje w wersji elektro - maja możliwość podpięcia pieca, na początek bez sensu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: ja ostatnio kupiłem używanego Martina backpackera, struny nylon z kulkami na końcach i zrobiłem sobie takiego folkowego turystyka - przy dużej akustycznej prawie go nie słychać, z ukulele siostry fajnie gra + daje dzieciom do zabawy i się nie martwię że se krzywię zrobią metalowa struna. Jedyny minus, to że ciężko znaleźć taniego backpackera. A nówka 1300 cbl. były też dawniej w wersji klasycznej odrazu - przystosowane fabrycznie do nylonu,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gorzki99: przedewszystkim taka, jakiej brzmienie jej się podoba. Jak ma jakiś ulubione kawałki gitarowe to kup ten rodzaj jaki tam używają.
Kupowac gitare klasyczną jak się lubi brzmienie gitary elektrycznej czy akustycznej ma taki sam sens jak kupowanie cymbałek, jak się chce grać na pianinie.
@meshack: dzieki za tipa :) ale obstawiam ze ona nie ma pojecia co jej sie bardziej podoba :)) poprostu chce "spelnic marzenie z dziecinstwa" :P
za sprawa jej brata sluchala normalnej muzyki (polski rock jakies dzemy, lady punki itp w sumie to nawet do sdm-u sie przekonala) ale flaszke stawiam ze nie rozrozni dzwieku klasycznej od akustycznej :D
@gorzki99: to jak lubi takie klimaty to najlepiej byłoby brać elektryka, ale to trzeba mieć trochę zajawkę, bo trzeba ogarnąć wzmacniacz, jakieś efekty ewentualnie i ustawic sobie jakieś brzmienie, więc jak twoja siostra chce tak o tylko sobie podstawy poogarniac, to zdecydowanie lepiej akustyk. Nauczy sie akordów i spokojnie do ogniska zagra hiciory zespołów co wymieniłeś, i będzie to miało dużo lepsze brzmienie niż na klasyku.
@gorzki99: patrz jak wysoko struny są od podstrunnicy, najlepiej, żeby nie były wyżej niż 2 mm na 12 progu, czyli przy łączeniu gryfu z korpusem. Mierzyć dokładnie nie musisz raczej na amatorskie potrzeby tylko rzuć okiem, żeby nie wyglądało to tak jak na zdjęciu xD
I to z grubsza tyle co możesz ocenić jako laik i w sumie to jest jedna z ważniejszych rzeczy. Ogólnie rzuć okiem czy nie ma jakiś
Pobierz m.....k - @gorzki99: patrz jak wysoko struny są od podstrunnicy, najlepiej, żeby nie ...
źródło: comment_fS9uEqfzaixuLJol5A7plbTN8i3IDZSX.jpg