Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertow: czy w ostatnich np. 10 latach byl taki zespol, ktory odstawal od reszty tak jak Wiliams i ktory z czasem byl zdolny poprawic sie na tyle, by od czasu do czasu zdobyc jakis punkt?

#f1 #kubica
  • 10
@Delo według mnie nie. Zawsze stawka była podzielona, ale na tyłach też była jakaś rywalizacja. Nie przypominam sobie w ostatnich latach, żeby był team, który bankowo będzie ostatni. A czy uda im się zbliżyć, żeby z kimś rywalizować? Moim zdaniem nie, w tym sezonie na pewno nie. Jeżeli nic się nie zmieni to w kolejnych latach także nie
Chociaż jak dla mnie takich teamow nie powinno być w F1, bo robią z
@Delo zeszły sezon był słaby, ale nie był taką szopka jak mamy teraz, jeździli w ogonach, ale zdarzało się wygrać czasem z kimś. Punkty zdobywane głównie korzystając z gościnności innych kierowców ;)
@tomszczyk: No ciężko, żeby Williams mając taki budżet a nie inny i tylu pracowników konkurował z Mercedesem/Ferrari w ramach tegorocznego regulaminu. Ja bym wolał, aby w F1 była rzeczywsita konkurencja między teamami, a nie jak obecnie, że gówno-teamy płacą pieniążki i dostają bolidy odpowiednie na środek stawki, które jednak nigdy nie zagrożą teamowi dostarczającemu komponenty.A dzieki tej kasie czołówka jeszcze bardziej ucieka
@Delo: 10 lat? Przecież Mclareny z silnikami Hondy to była jeszcze większa porażka. Do tego caly zaciąg nowych zespołów był żałosnym widokiem. Williams potrzebuje trochę więcej pieniędzy i dobrego managera, kilku ludzi u steru którzy naprawią sytuację. Problem to to że nikt na nich nie zaczeka i nie ma tu przepisu na pomoc, bo standaryzacja nic tu nie załatwia. Potrzeba dużej zmiany regulaminu. Zarówno przy przejściu na slicki i małe spojlery