Wpis z mikrobloga

@malinowa_chmurka: ja tez mam koty od wielu lat, tylko pierwszy raz kot będzie ze mną w mieście, dlatego muszę tyle nowych rzeczy kupić. Poza tym na wsi jest trochę inaczej, kot załatwia się na dworzu, je razem z człowiekiem, czasami złowi mysz, bawi się również na dworzu, natomiast w mieście już takich wygód nie ma, a ja nie umiem (jeszcze) trzymać kota po miastowemu :D
  • Odpowiedz
@Satesu czemu uważasz ze kryta jest gorsza? Moj kitku taką ma, przyzwyczajałam go powoli dodając elementy, az do drzwiczek i jest ok. Kuweta jest dość spora, nie niesie się z niej zapach po skorzystaniu kitku :p
  • Odpowiedz
@Azulana: stanowczo kartonowe pudełko, koty uwielbiają pudełka. ze dwie miski, kuweta, łopatka do żwirku, drapak, jakaś wędka do zabawy czy laser - moim zdaniem podstawa. mój ma jeszcze poidełko fontannę zamiast miski z woda, bo s--------n każda miskę przewracał i wylewał wodę xD
  • Odpowiedz
@Azulana: ktoś napisał, że można kotu obcinać pazurki - niedoświadczonym nie polecam tego robić samemu. Obcina się tylko końcówki, bo kawałek dalej w pazurze mają nerw i można łatwo zrobić mu krzywdę.

Co do karmy, polecam wybrać sobie coś z tej listy: http://blog.kocimietka.pl/p/recenzje-karm-dla-kotow.html (w środku też link do karm mokrych, dla małych kotów super). Polecam też takie gówienko, pic rel - dozownik karmy/wody. Używam tego do dawania wody, rzadziej trzeba
Bielecki - @Azulana: ktoś napisał, że można kotu obcinać pazurki - niedoświadczonym n...

źródło: comment_yw463wSKtNWOrHYVqxT0AHHf6oTF8pc5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bielecki: debil here – jak takie poidełko działa? Nalewasz od góry to tego kontenera i samo sobie leci w dół do miski? Nie wyleje się to?

Jak to w ogóle nazwać żeby mi znalazło na Allegro? XD
  • Odpowiedz
@Azulana: wpisałem dozownik wody dla kota. Ta nakładka z otworem może też być umieszczona drugą stroną, gdzie ten otwór jest mniejszy - idealne do wody. Taka tania wersja jest trochę tricky w napełnianiu, bo trzeba otworzyć, nalać wody do tej nakładki i samą miskę nałożyć od góry i wtedy można odwrócić całą konstrukcję. Brzmi skomplikowanie xD ale nie jest takie trudne.

O, tu jest nawet do kupienia w zooplusie: https://www.zooplus.pl/shop/koty/automatyczne_poidelka_karmniki/poidelko_fontanna/31269
Bielecki - @Azulana: wpisałem dozownik wody dla kota. Ta nakładka z otworem może też ...

źródło: comment_00RwCZ7yXrFziVvaYx0I5sW0r7e3TgmA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Azulana: Poszukaj pod fontanna/poidło dla kota. Acha koty preferują wodę płynącą od stojącej, więc fontanna będzie lepsza.
  • Odpowiedz
@Azulana: no właśnie problem jest taki, ze koty często piją za mało niż powinny. tez myślałam, ze dostanie gnój w misce i ma pic, skoczyło się to nawracającymi zapaleniem pęcherza bo on po prostu pic nie chciał i tyle. jak zauważyłam, ze później biegam z nim do weta, kot się meczy, ja się mecze i jeszcze muszę za to płacić - kupiłam duże poidełko gdzie woda płynie i mam święty
  • Odpowiedz
@pollyanna: mój kociamber pije dużo, a ma postawiony zwykły głęboki talerz. Może mu kiedyś kupie poidełko w ramach rozpieszczania sierściucha, ale poki co w tej kwestii jestem o niego spokojna
  • Odpowiedz