Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 160
Jedziemy z koksem ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzisiaj pierwszy dzień chemioterapii schematem BEP. Łącznie 3 cykle, każdy 5 dni chemii + dwie dolewki w międzyczasie. Wlały się we mnie już 3 litry płynów, w tym cisplatyna, czyli jeden z trzech składników chemii. Narazie czuję się dobrze, doskwierają mi tylko zawroty głowy i smak w ustach, coś jakbym żuł spinacz do papieru xD

Jak ktoś z #warszawa chce mnie odwiedzić to zapraszam, prawdopodobnie będę tu siedział do pierwszej dolewki, czyli do wtorku.

#rakcontent #niebieskiepaski #rozowepaski #medycyna #chemia

No i taguję #lodz i #lodznapiwo, smalec wam się topi na onkologii ( )
gazowany_smalec - Jedziemy z koksem (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Dzisiaj pierwszy dzień chemioterapi...

źródło: comment_a9LQDcrZUmY0JOBAWHm22ArLcOEQ0WtV.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
jeden z moich najlepszych ludzi poddał się przy końcu, nigdy mu tego nie wybacze... Piotrek o jak za Tobą tęsknię... ()()

@Credek: przykro słyszeć mirku ale nie jestem pewien czy to jest pomocna wiadomość podczas terapii :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gazowany_smalec: Hej, ja jestem po 4xBEP , w maju 2015 skończyłem. 4 lata teraz stukną jak nic mi nie jest. Miałem przerzuty do węzłów i wszystko zginęło po chemii.

@CheddarDry: mirek, dzięki za dobre info. Wiesz jaki rodzaj raka to był co Ci z jaja wyciungli? (poza tym, że jądrowy ;))
BTW. czemu lali aż 4?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gazowany_smalec: myślisz ze zielsko, alko, którykolwiek z tych proszków miał wpływ na to jak to teraz wyglada?

@jakuba94:
Tu jest, że istotnie częściej "jądrowe" guzy nienasieniakowe są diagnozowane u długotrwałych jaraczy (nawet takich raz w tygodniu).

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3017734/

Zarównoj smalec jak i ja jaraliśmy od dawna. Zarówno smalec jak i ja wyhodowaliśmy jądrowego guza nienasieniakowego (tzn. mixed germ cell tumor, a nie jednorodny nasieniak).

Może to tylko zbieg okoliczności, a może
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: nienasieniak, wszystkie możliwe kombinacje włącznie z potworniakiem. 4xEP albo 3xBEP to standardowe leczenie. Nie dali mi Bleomecyny z uwagi na to że może powodować uszkodzenia płuc. Po angielsku i na forum co dałem łatwo można znaleźć międzynarodowe wytyczne co do chemii i regularności badań.
  • Odpowiedz
@szpongiel: ani nie paliłem, ani nie koksiłem, przeczytałem chyba wszystkie badania jakie są w necie na ten temat i naukowcy sami nie wiedza, poza tym że genetycznie spowodowane może być. i miałem takie kombo jak Wy. Co ciekawe 2 kolegów z roku na studiach miało to samo, a jedyne co mamy wspólne ze sobą te studia ( ͡° ͜ʖ ͡°) polibuda niszczy ludzi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CheddarDry: kurła, wiem że bleomycyna może niszczyć płuca, a mają mi to zalać. W chust radośnie. Na dodatek moje główna pasja to nurkowanie. Może być pozamiatane.
Też mam taki miks (tzn. w jaju był, bo teraz to nie wiadomo po samych skanach).
Nasieniak, embrionae carcinoma, potworniak.

Tak, mam PDF z tymi wytycznymi.
  • Odpowiedz