Wpis z mikrobloga

Często też przypominają sobie o swoim bogu kiedy czegoś chcą. Robią z niego takiego osobistego dżina. Ja wolę wierzyć w swoje możliwości, nie w jedną istotę w trzech osobach, która zabiła samego siebie dla ułaskawienia przed samym sobą ludu, który sama pokarała, chociaż wiedziała jak ten lud postąpi... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazkatoli #ateizm #religia
Pobierz Korbov - Często też przypominają sobie o swoim bogu kiedy czegoś chcą. Robią z niego ...
źródło: comment_XFjn5hlQSFDQ6jGiaoQmqaZWOp4IvPYi.jpg
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Korbov: jeszcze się usprawiedliwiasz? To moja sprawa w co wierzę i guzik Cię powinny obchodzić moje uczynki.
Dobrymi uczynkami nikt do nieba nie wchodzi, żaden ksiądz tak nie powie. Liczy się też uświęcanie w 51%.
@Korbov: Och, to odwieczny problem z moralnością.

wierzącym można zarzucić że nie są moralni - są jedynie posłuszni
A niewierzacy - ci też nie są moralnie dobrzy, oni mają jedynie kaprys aby tak postępować. Bo jak powiedzieć co dobre jak punktu odniesienia nie ma?
@Aldarith: Moralność(zbiór zasad co dobre co złe) w sensie filozoficznym musi mieć jakieś podstawy.

W przypadku gdy mamy do dyspozycji pojęcie boga sprawa jest banalna - wszechmogący Bóg ustalił reguły. Case closed.
W przypadku gdy boga nie ma, musisz opierać się na mniej absolutnych podstawach. Dlatego można argumentować że moralność bez boga jest ułomna.
Ale można też w drugą stronę - że postępowanie moralne bo Bóg tak kazał to żadna moralność,
@imlmpe: @ziemba1: Nie znacie się, liczą się przede wszystkim uczynki

14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić? 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta! - a nie dacie im