Wpis z mikrobloga

Love, Death & Robots
Subiektywnie ułożone od najlepszego i podzielone na kategorie.

Najlepsze:
- The Witness (bezapelacyjnie najlepsze, głównie ze względu na oryginalną animację, jedynym minusem jest to że to jeden z pierwszych odcinków i przez niego sposób animacji kolejnych pozostawia niedosyt, bo już żaden mi się tak nie spodobał)
- Good Hunting (mogłoby być równie dobre, ale trochę przesadzili z możliwościami steampunku i chyba oczekiwałem trochę innego zakończenia, ale ogólnie super)
- Zima Blue (trzymające w napięciu i ogólnie ciekawe, wyróżnia się brakiem brutalności)
- Sonnie's Edge (ma super scenę walki ale jarmarczne i komicznie brzmiące dialogi)
- Secret War (fajna animacja, ciekawa historia ale nie moje klimaty, mimo to dobre)

Dobre:
- Three Robots (fajny humor, obejrzałem z przyjemnością)
- Shape-Shifters
- Ice Age (super pomysł i ładnie animowane, ale nikt by nie zareagował na cywilizację w lodówce w ten sposób XD)
- When The Yogurt Took Over (też pomysłowe)

Obojętne:
- Blindspot (fajne ale nic oryginalnego w porównaniu do reszty)
- Beyond the Aquila Rift (nie lubię rzeczy które celowo wprowadzają niemożliwy do ogarnięcia i uzasadnienia twist fabularny)
- Alternate Histories (niby spoko, ale potencjał trochę niewykorzystany)
- Suits (jakoś mnie trochę nużyło, chciałem żeby się skończyło żeby obejrzeć inne)

Słabe:
- Sucker of Souls
- Helping Hand (SPOILER ALERT dyskwalifikuję bo mnie bardzo zirytowało kiepskim oddaniem rzeczywistości (czemu jej ręka zamarzła niemalże natychmiastowo? XD Ręka by jej bardzo spuchła a z czasem się mocno poparzyła, czemu tak późno wpadła na pomysł rzucenia czymś, czemu nie miała jakiejś linki wychodząc poza statek itp; szkoda bo miało wielki potencjał)
- Fish Night (Miało potencjał ale żadnego rozwinięcia fabuły, po prostu popisówka dosyć ładnego sposobu animacji, zawiodło mnie kończąc się nagle i dlatego tak nisko ( ͡° ʖ̯ ͡°))
- Lucky 13
- The Dump

W niektórych dobry dubbing, aż nie mogłem się zdecydować jaką wersję oglądać.
Wołam @plastic11 bo napisałem to ze względu na jego wpis.

#netflix #lovedeathandrobots #miloscsmierciroboty #seriale #animacja
  • 6
@vind: Fish Night jest od Platige Image, mówili w dziś rano w wywiadzie że trochę toczyli boje z reżyserem o zmianę fabuły. Ciekawe czy to wyszło na plus czy na minus.
(też nie potwierdzili ani nie zaprzeczyli że będzie drugi sezon ale dali do zrozumienia że tak)
@scyth: Dobrze, że nie wiedziałem że to od nich, bo pewnie bym wtedy podświadomie podwyższył ocenę. Tak czy siak zawiodło mnie fabularnie brakiem rozwinięcia.
Myślę czy nie oceniłem zbyt surowo Beyond the Aquila Rift, ale jakoś mnie nie porwało tą próbą nadmiernej zawiłości na koniec.
@vind: Strasznie mi się podoba jak mogą różnić się opinie o odcinkach :)
Jako maniak hard-sf uważam Lucky 13 za coś przepięknego, aż zabolała Twoja lista.

Generalnie się zgadza że Witness/Zima ląduje na topce, a Hitler i Dump na dole.
---

Generalnie to oby kręcili więcej, na coś idzie moje 13zł :)
@gorzka: Ale nie ma żadnego uzasadnienia takiego a nie innego obrotu wydarzeń, wprowadzone to bardzo nagle ;-; Zamiast kontynuować historię którą zaczęli dalej jakieś abstrakcyjne rozwiązanie. Nie do końca powiedzieli, które zdarzenia były rzeczywiste, a które nie i odniosłem wrażenie że był to zabieg wynikający raczej z chęci ułatwienia sobie pracy nad fabułą i braku pomysłu na sensowniejsze rozwiązanie. No ale zauważyłem, że wiele osób ma tu odmienne zdanie, mi się