Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 133
@OnePageTo: bo one myślą że je ktoś zmusza do golenia nóg xD nie rozumieją że mogą sobie nie golić tylko większości się nie będą podobać tak samo jak typ który zarabia 2k
  • Odpowiedz
Żadna feministka nie przekona mnie, że owłosiona noga kobiety jest seksowna.


@OnePageTo: ale wiesz, że nie każda kobieta chce być seksowna? za to KAŻDA chce się czuć dobrze sama ze sobą. ciągła depilacja jest kosztowna i może wywoływać podrażnienia. niektóre tego nie robią, bo jest to dla nich zbyt uciążliwe i po prostu nie chcą, a ich partnerom to nie przeszkadza (polecam profil na Instagramie - @cialopozytyw). dodatkowo często podnoszony argument o tym, że owłosienie jest niehigieniczne też nie ma żadnej racji bytu, bo nie jest prawdziwy. niehigieniczny jest jedynie brak higieny.

to, że nieogolone ciało u kobiety cię szokuje i brzydzi to jest efekt marketingu, wpływu mody i popkultury. dopiero na początku XX wieku zaczęto reklamować depilację jako coś wręcz koniecznego, wcześniej prawie żadna kobieta się nie goliła. wpłynęły na to też zmiany w modzie - skrócono sukienki i spódnice, wprowadzono na rynek cieńsze pończochy. ale jeszcze bardzo długo kobiece owłosienie nie szokowało i nie obrzydzało. nawet taka seksbomba jak Marilyn Monroe nie goliła sobie pach i nikt tego nie uznawał
  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz: slaba argumentacja, rownie dobrze mozna powiedziec, ze nie kazdy chce miec fryzure na chada, ktos moze czuc sie dobrze z kucem i nasmiewanie sie z tego powodu z kucow jest niesprawiedliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chodzenie do barbera rowniez nie jest tanie, zawsze tez ryzykuje sie zlapaniem jakichs chorób (wystarczy, ze zaklad nie zadba o czyszcenie brzytwy).

To, że kuc jest nieatrakcyjny to też tylko
  • Odpowiedz
niektóre tego nie robią, bo jest to dla nich zbyt uciążliwe i po prostu nie chcą, a ich partnerom to nie przeszkadza


@kwasnydeszcz Ta na pewno. Powiedz jeszcze że różowym nie przeszkadza owłosiony benis i lubią ten efekt lizaka który wpadł za szafe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kwasnydeszcz: no i co to walczymy ze standardami piękna czy z goleniem nóg, bo sądzę że panowie zakolaki też chcieliby być atrakcyjni ale to feministki maja w dupie
  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz: Raczej takie inicjatywy nie mają w ogóle sensu, co facet poradzi na to że lubi gładkie nogi? Kobieta ma prawo nie golić nóg i czuć się z tym dobrze ale nie może wmawiać chłopakowi że to seksowne jeśli ten tak nie uważa.
  • Odpowiedz
jest to dla nich zbyt uciążliwe i po prostu nie chcą, a ich partnerom to nie przeszkadza


@kwasnydeszcz: Skoro nie przeszkadza to jaki problem? Że istnieją jacykolwiek ludzie którym przeszkadza? Niech kobiety które nie chcą golić nóg będą z mężczyznami którym to nie przeszkadza, tak jak jest teraz, z tego co piszesz. Co mają na celu takie akcje? Bo jedyny możliwy efekt to wywołanie poczucia winy za posiadanie tak skalibrowanego zmysłu estetyki.

Dodajmy że ten sam problem dotyczy mężczyzn, tylko akurat nie nóg (np. nieestetyczne utrzymanie owłosienia twarzy też powoduje wytykanie palcami i nazywanie choćby neckbeardami), więc mamy nie tylko chęć wywołania poczucia winy u ludzi którzy nic wam nie zrobili, ale jeszcze bonusowo syndrom
  • Odpowiedz
@OnePageTo: Dziewuchy dziewuchom debatują o owłosieniu nóg, a za rogiem robią stypendia tylko dla kobiet, rekrutacje tylko dla kobiet, dofinansowania tylko dla kobiet i tworzą stanowiska tylko dla kobiet.
  • Odpowiedz
ale wiesz, że nie każda kobieta chce być seksowna? za to KAŻDA chce się czuć dobrze sama ze sobą.


@kwasnydeszcz: o, to, to. Niestety, ale #przegryw zdołał uwierzyć, że kobiety istnieją dla mężczyzn ¯\(ツ)_/¯. Gdy jednak mówimy o związku, to tutaj podstawą jest wzajemne docieranie, chodzenie na ustępstwa i wypracowywanie wspólnego stanowiska. Jeśli jedna osoba w związku mówi: akceptuj mnie taką jaka jestem, bo inaczej będzie to znaczyło, że mnie nie kochasz - to taki związek nie ma przyszłości. Gdy kolejny raz słyszę, bo X nie akceptuje mojego wyboru, a gdyby mnie kochał, to by akceptował to mnie skręca.

ciągła depilacja
  • Odpowiedz