Wpis z mikrobloga

Zwykle uczono mnie, że rozciąganie ma mnie uchronić a) przed zakwasami, b) przed kontuzjami. Dlatego zalecano, aby wykonać rozciąganie przed i po treningu. Tymczasem okazuje się, że nieprawidłowe rozciąganie osłabia mięśnie i może doprowadzić do urazu podczas biegu. Polecam art na ten temat: KLIK
#mikroreklama #rozciaganie #bieganie #biegajzwykopem #rower #silownia #fitness #sport
Pobierz ksaler - Zwykle uczono mnie, że rozciąganie ma mnie uchronić a) przed zakwasami, b) p...
źródło: comment_t5V1RSPWHMjZWdNSS1DLVUzUxtZNkxQ9.jpg
  • 4
https://www.polar.com/blog/true-false-stretch-before-running/

With over 80 references to stretching-related studies, this chapter by Dr. Ian Shrier outlines how stretching before exercise diminishes athletic performance and doesn’t reduce the risk of injury. Additionally, a study by Robert Herbert, professor at the University of Sydney, determined stretching before exercise had little to no effect on reducing soreness associated with said activity.
@ksaler: Od strony teorii, wiedzy, artykuł bardzo spoko.

Natomiast prezentacja graficzna ćwiczeń bardzo kiepska. Poziom techniczny u tego Pana leży. Odniosę się tylko do pierwszej grafiki. Bardzo nie polecam rozciągać łydek tak, jak ten gość. Za przeproszeniem gówno rozciągniesz, jeśli tylna stopa nie będzie wycelowana prosto naprzód. Poza tym dupsko ma wypięte i niepotrzebnie podpiera się o ścianę. Dłoie a bioda, biodra wysuwasz do przodu i wtedy dopiero będzie rozciągane. Brakuje