Wpis z mikrobloga

@ksndr: @lunaria: ogólnie zauważyłem po swoim różowym pasku i kilku innych znajomych, że dziewczyny mają tendencję do zawyżania oceny urody innych kobiet. To co dla nas, facetów może być średnio atrakcyjne, dla Was kobiet może być ładne lub bardzo ładne.
Wydaje mi się, że idzie to tym, że zwracacie uwagę na pojedyncze elementy z osobna- na to jakie ma brwi, rzęsy nos czy usta, a my na całokształt.
@kiedys_bylem_fajny: hmm, ja bym właśnie powiedziała, że też raczej patrzę na ogół i nie analizuję poszczególnych elementów, przynajmniej nie świadomie. Ale może faktycznie te mechanizmy postrzegania dla kobiet i mężczyzn są różne.
Ja z kolei miewam często wrażenie, że faceci robią to samo xD Nie mówię o różnicach w gustach, gdzie kobieta np. nie jest w czyimś typie ale obiektywnie nie można odmówić jej urody, tylko o przypadkach, gdzie niebieskim podoba
@lunaria: hahahaha ahaha, 6,5/10 to jest ponad średnią. Tym bardziej, że teoretycznie obiektywne 10/10 nie istnieje, bo to 9/10 z subiektywnymi cechami dla 10. 6,5/9 oznacza dziewczynę ładną, ale zdecydowanie nie piękną. Różni ludzie różnie interpretują określenie ładna, więc cyferkami łatwiej to opisać.