Wpis z mikrobloga

#grafika3d #maya

Hej, może ktoś polecić darmowy tutorial dla noobka?

Teoretycznie umiem obsługiwać google, ale nie jestem w stanie odróżnić dobrego od złego bo nie mam o tym pojęcia, a nie chce się na wstępie uczyć złych nawyków.
  • 12
Hej, może ktoś polecić darmowy tutorial dla noobka?

Teoretycznie umiem obsługiwać google, ale nie jestem w stanie odróżnić dobrego od złego bo nie mam o tym pojęcia, a nie chce się na wstępie uczyć złych nawyków.


@awjck: @wizard3:

Chcesz się uczyć od jaja? Za darmo to tylko na oficjalnym youtube Autodesku.
@loczyn:
Chce ogarnąć podstawy, modelowanie prostych brył, i ustawianie światła, no szczególnie ustawianie kilku źródel światła na proste bryły. Może jakieś modelowanie terenu ale to później.
To tylko do ogarniania trudniejszych kompozycji do digital paintingu, do bycia pro modelarzem raczej nie aspiruje :D

@WlasnieInstalujeWindowsa: Blendera to nie chce, a tutoriale nie muszą być po polsku
podstawy dość czesto są robione za darmo przez ogarniętych ludzi, żeby zachęcić do płatnych tutoriali


@Gorion103: Ale nie ma dobrych usystematyzowanych. Chyba, że znasz to podaj ;)
Chce ogarnąć podstawy, modelowanie prostych brył, i ustawianie światła, no szczególnie ustawianie kilku źródel światła na proste bryły. Może jakieś modelowanie terenu ale to później.

To tylko do ogarniania trudniejszych kompozycji do digital paintingu, do bycia pro modelarzem raczej nie aspiruje :D


@awjck: YT autodesk, później googlać konkretne narzędzia/problemy, a na koniec niestety płatne.

Płatne mają tyle dobrego, że są często od A do Z i usystematyzowane więc oszczędzasz sporo czasu.
@loczyn: wierze i rozumiem, ale nie chce wydawać kasy jeżeli nie planuje na tym zarabiać, a na razie nie planuje. A właściwe jakie są to kwoty? Rzucicie jakimś linkiem z płatnymi?