Wpis z mikrobloga

@cylo24: Witam wszystkich bardzo serdecznie, zaczynam swoją przygodę z front i postanowiłem napisać sobie apke wszystko szło ok do czasu gdy próbuje wykonać zakładkę z przepisami wykonałem sobie diva w którym chce wyświetlić dany artykuł wszystko sie rozwija ładnie ale jest problem że dziwnie przenosi mi na początek sekcji jak uniknąć tego przewijania ;(
https://codepen.io/krzysztof-brczyk/pen/EMRQQW

nie mam już pomysłu co może być nie tak
ps. czy jest jakiś sposób by wykonać to w JS
ps2. mile widziane wskazówki i spostrzeżenia dot. kodu

#css #html5 #javascript #programista15k
  • 8
@cylo24: jesli chodzi Ci o to ze scroll jedzie i ucina Ci naglowek i nachodzi na liste to tak jak masz w dokumentacji tej metody ze domyslnie ustawia sie w center. Poprostu dodaj block : 'start'. Chyba ze Ci chodzilo o cos innego
@cylo24:

- brak wydzielenia jakoś zgrabnie kodu - wszystko jest w jednym scope'ie
- czasami bezsensowne zmienne/zabiegi np. showTime masz tam let times, które jest bezużyteczne, od razu daj return 0${}...
- tam gdzie jest "//Wybranie radio wywołuje funkcje która ustawia zmienna minuty/sekundy oraz aktualizuje input na stronie" to mega nieoptymalne. Zrób pętlę,
- setTimeout("time();", 1000); przecież to nie zadziała, masz time(); jako string. Powinien być callback - setTimeout(time, 1000); albo
Twój problem występuje bo przycisk "Artykuł 1" ma id, art1 i jednocześnie linkuje do #art1 czyli samego siebie więc logiczne, że po kliknięciu przenosi Cię właśnie do niego czyli wędruje on na samą górę widocznego obszaru. Oczywiście zasłania go przy tym menu
@cylo24: ciężko zrozumieć Twój tekst ponieważ pisany jest z pominięciem znaków przystankowych więc nie wiadomo co się dziwnie przewija a co jest ładnie :-(

Linki w menu prowadzą donikąd.