Wpis z mikrobloga

Przeczytajcie sobie po pierwsze dokładnie standardy WHO, nie tylko matrycę, ale całą resztę dokumentu aby zrozumieć jaki jest cel przekazywania wiedzy na dany temat na danym etapie rozwoju dziecka, a potem poczytajcie sobie o tym co to w ogóle jest "masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa":


@R187: Typowe. Gdzieś tam zaszyte w dokumencie jest że chodzi nie o to co jest tam napisane. Czyli mam iść na te zajęcia i sprawdzić co
@R187: Ale daj spokój, tacy ludzie jak @joszeqqq @HK-Stelle @HighKick @ediz4 nie zrozumieją co napisałeś. Za dużo skomplikowanych słów, za dużo zdań złożonych. Przecież na takich dzbanach opiera swoją politykę krul. Pisze im takie chochoły na chłopski rozum, bo właśnie takie chłopy, najprostsze grupy społeczne z wykształceniem niepełnym podstawowym lub jeszcze uczniowie gimnazjów to jego wyborcy i nie od dziś wiadomo, że ludzi głupich najłatwiej zmanipulować. I mówię to, bo sam
A ja mówię o nie uczeniu tak małych dzieci o masturbacji.

Wskaż gdzie ja napisałem że będą ich uczyć masturbacji?


@ediz4: Stary, zdecyduj się.

To dziwną miałeś edukację. Ja miałem prowadzoną przez nauczycielkę biologii - troche o zabezpieczeniach, troche o ciąży itp, itd. I wydaje mi się że to jak najbardziej wystarczy. I było to w klasie mniej więcej 6-8 więc znacznie później.


@ediz4: Gdzieś powyżej pisałem że to się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
(...)by uczyć w szkole "masturbacji w okresie wczesnego dzieciństwa"


@Helsantonio_Montes: Nikt nie będzie uczył masturbacji. Dzieci same to robią, nie trzeba ich tego uczyć. Chodzi im o przekazanie informacji o tym zgodnym ze stanem wiedzy i na poziomie odpowiadającym ich rozwojowi. Odnosząc się do nauczania o tym w grupie 9-12 lat, chodzi o przekazanie informacji, że większość dorastających młodzieży tak robi i jest to naturalne, ale powinno się to robić jednie
Stary, zdecyduj się.


@duncanidaho2: W czym? Nauczanie że masturbacja istnieje i jest ok to nie uczenie masturbacji.

Czyli to o czym cały czas piszę, i co kłóci się z tym co piszesz o zabranianie dziecku onanizowania się ponieważ może to prowadzić do zaburzeń...

Tak samo jak

Jednakże w szczególnych przypadkach i formach mogą wiązać się z negatywnymi doświadczeniami lub złymi warunkami życia i wymagać interwencji. Na istotność wiedzy opiekunów i odpowiedniej
Na pewno nie wystarczy, dzieci są ciekawskie i to co nauczyciel ominie, a ich będzie nadal nurtować to będą się pytać starszych kolegów albo szukać w internecie. Ja tak robiłem, bo nie miałem żadnej edukacji seksualnej w szkole poza informacjami z biologii oraz z religii o tym, że masturbacja i seks przed małżeństwem i inny niż skończony wtryskiem w pochwie bez antykoncepcji to grzech.


@R187: Czyli powinieneś też takiemu małemu dzieciakowi
Wytłumaczone jak chłopu na miedzy


@HK-Stelle: i właśnie w tym jest problem. Istnieje jeszcze kod językowy, a to znaczy, że trochę innego języka powinieneś używać na co dzień, a innego w polityce. Choćby dlatego, żeby przeciwnik nie wyjmował Twoich zdań z kontekstu, przez co Korwin notorycznie się wywala.
@Caleb88 Brak zdolności PRowych Korwina to temat na osobny esej jednak przy poziomie debaty publicznej w Polsce nie ma to moim zdaniem żadnego znaczenia. Co do podkładania się to się zgadzam.
W czym? Nauczanie że masturbacja istnieje i jest ok to nie uczenie masturbacji.


@ediz4: To jeszcze raz, myślisz że będzie się to odbywało tak: odpalacie sobie coś fajnego, albo przypominacie fajną koleżankę z grupy w żłobku i jedziecie na ręcznym? xDDDDD No proszę cię.
Naprawdę, bardzo mocno się zastanawiam jak wyobrażasz sobie te zajęcia, które są w tych dokumentach proponowane. Tak zupełnie bez jaj, jak według Ciebie ci okropni lewacy mają
To jeszcze raz, myślisz że będzie się to odbywało tak: odpalacie sobie coś fajnego, albo przypominacie fajną koleżankę z grupy w żłobku i jedziecie na ręcznym? xDDDDD No proszę cię.


@duncanidaho2: A zrozumiałeś co napisałem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To chcą robić

Nauczanie że masturbacja istnieje, na czym polega i jest ok....

A tego nie zrobią

to nie uczenie masturbacji....

Więc nie - nie wyjmie siurka i
@JESZON: jak korwin to mowi ironicznie to oburzenie i smiech jak lewica to chce wprowadzic w zycie to wtedy to sluszna inicjatywa. Ja #!$%@? ta lewica jest na serio pozbawiona logiki i mozgu xddd idzcie lepiej pomoc mamusi przy obiedzie bo za darmo na garnuszku rodziców nie powinniście siedzieć xdd