Wpis z mikrobloga

A zrozumiałeś co napisałem?


@ediz4: Szczerze mówiąc to nie bardzo. Bo cały czas piszesz półsłówkami odbijając piłeczkę.

Aha. No brzmi logicznie. Powiem synowi że marycha jest ok ale jest późniejsze uzależnienie nie będzie miało z tym nic wspólnego.


@ediz4: To może zmieńmy przykład na mniej radykalny. Istnieje uzależnienie od internetu, w dzisiejszych coraz większy problem. Zamierzasz mówić dziecku że internet jest zły i nie powinniśmy z niego korzystać?
  • Odpowiedz
Czyli powinieneś też takiemu małemu dzieciakowi pokazać jak wygląda rozerwany człowiek przez minę, że ludzie się mordują w Jemenie, dać mu marychę do spróbowania bo też nie jest szkodliwa - jak Ty tego nie zrobisz to jakiś kolega mu to pokaże. Gołą babę w świerszczyku też mu pokaż


@ediz4: Tam chodziło raczej o to, żeby takie rzeczy pokazywać w sposób kontrolowany, a nie żeby pokazać dziecku wszystkie drastyczne rzeczy świata
  • Odpowiedz
@duncanidaho2:

Zamierzasz mówić dziecku że internet jest zły i nie powinniśmy z niego korzystać? Zamierzasz też protestować przeciwko lekcjom informatyki w szkole, bo tam też będą pewnie korzystali z internetu?....

Słabiutka ta analogia. Życie seksualne człowieka zaczyna się w wieku kilkunastu lat. Korzystać z internetu powinien jak najwcześniej - oczywiście z blokadami na pewien content który raczej według Ciebie nie powinien być blokowany. Nie wiem czemu lewica z takim uporem
  • Odpowiedz
@kolnay1: No w sposób kontrolowany - przez rodzica. Zapal sobie z synem co chodzi do zerówki i wytłumacz mu że świat to nie kubuś puchatek, król lew tak naprawdę to by go rozerwał na strzępy a ludzie niszczą ziemię i mordują się nawzajem. Jak usuwamy jakiekolwiek tematy tabu dla takich dzieci to dlaczego tylko związane z seksualnością?

Czyli o to, żeby zajęli się tym profesjonaliści, którzy do takiej rozmowy z
  • Odpowiedz
@ediz4: Ja tłumaczę ci czemu twoje "czyli" było z dupy, tj. tłumaczę ci treść posta, którego nie zrozumiałeś. To co piszesz teraz nie ma w kontekście naszej rozmowy nic do rzeczy.
  • Odpowiedz
Życie seksualne człowieka zaczyna się w wieku kilkunastu lat.


@ediz4: No chyba jednak kapkę wcześniej, ale chętnie przeczytam na jakieś źródło na ten temat.

W domu powinny też chodzić na waleta bo przecież po co dziecku jakikolwiek temat tabu do jakiegoś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Słabiutka ta analogia. Życie seksualne człowieka zaczyna się w wieku kilkunastu lat. Korzystać z internetu powinien jak najwcześniej - oczywiście z blokadami na pewien content który raczej według Ciebie nie powinien być blokowany. Nie wiem czemu lewica z takim uporem chce uczyć małe dzieci seksualności a nie np. o prawdziwej twarzy świata - o mordowaniu gdzieś kilkaset kilometrów dalej, o używkach które w małej ilości nie są szkodliwe. W domu powinny też
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ediz4: a i jeszcze co do tego czemu lewica nie chce informować dzieci o mordach i rzeziach. No ano z tego samego powodu, dla którego też nie będzie dziecku mówić o orgiach, handlu żywym towarem i całym innym szajsie. A powód ten brzmi, bo większość dzieci nie pyta o takie rzeczy, to czym się żywo interesują to one same, ich ciało i to np skąd się wzięły na tym łez
  • Odpowiedz
No chyba jednak kapkę wcześniej, ale chętnie przeczytam na jakieś źródło na ten temat.


@duncanidaho2: W zależności od badania wiek inicjacji to 16-18 lat a nie 4-6. Realnie może być to mniej ale to nadal prawie 10 lat później.

Nie utożsamiam się z lewicą, ale wydaje mi się że jeśli jakieś zbiór specjalistów z całego świata wypracował standardy to wydaje mi się że można je wziąć pod uwagę....

No i właśnie o nich dyskutujemy i na tym się powinno zakończyć. Dla mnie to jest wiek za wczesny na tego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jak Ty tego nie zrobisz to jakiś kolega mu to pokaże. Gołą babę w świerszczyku też mu pokaż


@ediz4: Po raz kolejny zalecam przeczytanie dokumentu WHO, tam naprawdę jest wszystko wyjaśnione, wstawiam fragmenty jako obrazek pod postem. Chodzi o przekazanie tylko fachowych wiadomości.

Powiedz mi co szukałeś w internecie a czego Cię nie
R187 - >jak Ty tego nie zrobisz to jakiś kolega mu to pokaże. Gołą babę w świerszczyk...

źródło: comment_KxkJwqdV2ejobBE1JjCefSsgTiovPDfG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Życie seksualne człowieka zaczyna się w wieku kilkunastu lat.

W zależności od badania wiek inicjacji to 16-18 lat a nie 4-6. Realnie może być to mniej ale to nadal prawie 10 lat później.


@ediz4: No proszę Cię, nie rzucaj takich głodnych kawałków. Wiek inicjacji seksualnej to wiek odbycia pierwszego stosunku płciowego. Sama płciowość człowieka rozwija się znacznie, znacznie wcześniej.

No i właśnie o nich dyskutujemy i na tym się powinno zakończyć. Dla mnie to jest wiek za wczesny na tego
  • Odpowiedz
Po raz kolejny zalecam przeczytanie dokumentu WHO, tam naprawdę jest wszystko wyjaśnione, wstawiam fragmenty jako obrazek pod postem. Chodzi o przekazanie tylko fachowych wiadomości.


@R187: przejrzałem ten z 2012 roku.

W szkole na biologii z zakresu antykoncpeku to miałem tylko liczenie kiedy są dni płodne i niepłodne na podstawie informacji kiedy była miesiączka, a to i tak było dopiero w liceum, kiedy młodzież zaczyna być aktywna seksualnie juz w gimnazjum....
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ediz4: no dobra czyli czaję że jak twoje dziecko zacznie się masturbować jako kilkulatek to zwiążesz mu ręce za plecami ¯_/(ツ)_/¯ dla mnie eot, jesteś niereformowalny tym bardziej jak uważasz że nie na temat jest seks, skoro cała dyskusja opiera się o seksualność i masturbacje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
W zależności od badania wiek inicjacji to 16-18 lat a nie 4-6. Realnie może być to mniej ale to nadal prawie 10 lat później.


@ediz4: Nie patrz na średni wiek inicjacji, bo on w Polsce wynosi np. bodaj 17 lat. Popatrz sobie jaki jest prawnie ustanowiony wiek od którego legalny jest seks w Europie - w niektórych krajach jest to już 13 lat w pewnych przypadkach, w Polsce 15 lat.
R187 - >W zależności od badania wiek inicjacji to 16-18 lat a nie 4-6. Realnie może b...

źródło: comment_gh0rB9w1N2uKDlEQAKRebXNS7c2J8A0r.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
No proszę Cię, nie rzucaj takich głodnych kawałków. Wiek inicjacji seksualnej to wiek odbycia pierwszego stosunku płciowego. Sama płciowość człowieka rozwija się znacznie, znacznie wcześniej.


@duncanidaho2: Co ma płciowość do rozpoczynania życia seksualnego?

Czyli uważasz że wiesz lepiej niż jakiś zespół naukowców? .....

A Ty uważasz że Ci konkretni naukowcy to nieomylni? Jestem pewien że szybko bym znalazł innych co będą mieli inne zdanie. Są naukowcy co twierdzili ileś tam
  • Odpowiedz
no dobra czyli czaję że jak twoje dziecko zacznie się masturbować jako kilkulatek to zwiążesz mu ręce za plecami ¯/(ツ)/¯ dla mnie eot, jesteś niereformowalny tym bardziej jak uważasz że nie na temat jest seks, skoro cała dyskusja opiera się o seksualność i masturbacje


@Bomfastic: No, zwiążę i naśle Szatana.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zdajesz sobie sprawę że wiek inicjacji spada? Uważasz że co jest przyczyną?


@ediz4: Masz nieaktualne dane. W krajach zachodnich wiek inicjacji właśnie rośnie, dzięki edukacji sekulnej. Na edukacji uczniowie zostają poinformowani o wszelkich zagrożeniach z seksu dzięki czemu mogą podjąć decyzję o dołożeniu tego na później.
  • Odpowiedz
Nie patrz na średni wiek inicjacji, bo on w Polsce wynosi np. bodaj 17 lat. Popatrz sobie jaki jest prawnie ustanowiony wiek od którego legalny jest seks w Europie - w niektórych krajach jest to już 13 lat w pewnych przypadkach, w Polsce 15 lat. Standardy nie są pod jeden kraj pisane.


@R187: Co ma penalizacja z tym wspólnego?

Poza tym jeśli chodzi o "życie seksualne człowieka", to można też tu zaliczyć początek "zwykłej" masturbacji, to by były już osoby w wieku 11-13 lat....

A to ciekawe bo wyżej Ty albo twoi koledzy twierdzili że 4 latki się pytają o masturbację bo już mają to za sobą. Wychodzi na to że trzeba niemowlaki
  • Odpowiedz