Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dziekuje: ostatnio Gap (grupa antyprzewozowa) złożona z taksizjebów z city taxi I taxi 4you (dwie duże jak największe korpo-taxi w Szczecinie, ci sami co robili prowokacje na #taxizlotowa ) zamówiło bolta (taxify po rebrandingu) i poprosiło na koniec o paragon. Oczywiście pasażer go nie dostał, więc wezwał ITD i policję. Mandat parę tysięcy. Ponoć (tak słyszałem) Uber płaci kierowcom za takie rzeczy ale Taxify/bolt nie.
@vladek: z tego co się dowiedziałem od kierowcy taxify, mają "szkolenia" i dostają polecenie żeby nie przyjmować mandatu i nie przyznawać się do niczego a najlepiej w ogóle nie odpowiadać (drą jape na kierowców żeby nastraszyć), jak będzie sprawa w sądzie to taxify ogarnia to od strony prawnej w całości na swój koszt i ponoć ogarniają tak że umarzają jak leci, najgorzej to przyjąć mandat.
@zxc0: Tak jak wspomniałem wyżej - nie wiem dokładnie jak wygląda ta kwestia w przypadku taxify. Widziałem natomiast nagrania z "obław" na kierowców ubera w innych miastach - zarzuty kierowane do nich były takie same jak tutaj. Wygląda na to że kolega @barwnike ma więcej informacji.

Swoją drogą nie słyszałem aby uber miał takie zaplecze prawne dla zwykłych robaczków, a mimo wszystko widać że ryzyko się dalej opłaca.