Wpis z mikrobloga

#banggood #gearbest #aliexpress
Spotkał się ktoś z ładowarką 12V->USB, która jest przystosowana do zamontowania gdzieś na stałe w samochodzie, ale żeby była z jakiejś solidnej firmy typu blitzwolf, xiaomi? Dobrze by było żeby miała Quick Charge i najlepiej 2x USB.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@podwawelska: nie, szukam coś co będę mógł w miarę łatwo zamontować w jakieś wolne miejsce / plastik w samochodzie i podepnę sobie to do zasilania po zapłonie. Zwykłej ładowarki nie zamontuje łatwo bo są one przeważnie tak robione żeby ładnie wyglądały i zajmowały mało miejsca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jaguar963: ja zrobiłem tak, że w schowku zamontowałem dodatkowe gniazdo od zapalniczki i tam wpiąłem transmiter roidmi.
Możesz też poszukać takie gniazda od razu ze złączem USB ale podejrzewam, że jakościowo nie będzie zachwycało.
  • Odpowiedz
@jaguar963: tez bym kombinowal z gnizdem zapalniczki i wpiac gotowy produkt. tylko pamietaj jak podpinasz takie gniazdo w elektryke auta to koniecznie za bezpiecznikiem. W tym wypadku 5A nie wiecej.
Łatwo wywolac pozar i jesli schowasz to gniazdo gdzies to zorientujesz sie za pozno aby uratowac auto czy wrecz zycie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blantek: myślałem o tym rozwiązaniu tylko ładowarki które są przystosowane do gniazda zapalniczki są małe a moc mają dużą więc mogą się grzać. Dlatego narazie szukam czegoś większego co nie będzie musiało być miniaturowe więc i odprowadzanie ciepła będzie lepsze. Bezpiecznik to wiadomo. Ale nawet jak założę dodatkowe gniazdo zapalniczki to ta ładowarka będzie po prostu na stałe wsadzona w to gniazdo, chciałem zrobić coś lepiej wyglądającego, z gniazdem usb
  • Odpowiedz
@jaguar963: mam ładowarke samochodowa lenovo, jest tak mala ze cala sie zmiesci w gniezdzie nic nie wystaje. i ma moc 3A bez QC. I wiesz co? Ładujac dwa telefony pozostaje zupelnie zimna. Ma metalowa obudowe co jest dosc rzadkie w ładowarkach - myslalem ze to istotne ale moze jednak nie... Te nowe przetwornice DC-DC maja zaskakujaco wysoka sprawnosc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaguar963: ja kupilem 12v -> 5v 10A na aliexpress i 7 portowego huba usb przerobilem na ladowarke w autku (zabudowane). Piny w portach usb D- i D+ zwarlem, bo bez tego telefony stare nokia nie ladowalo a smarfony laduja sie wolno, nie biora wiecej niz 0.5 A
  • Odpowiedz